عادت ‌های عجیب هنرپیشه ‌های هالیوودی برای حفظ زیبایی

عادت ‌های عجیب هنرپیشه ‌های هالیوودی برای حفظ زیبایی

01

همیشه هنرپیشه‌ها و به‌خصوص هنرپیشه‌های هالیوودی برای حفظ زیبایی و جذابیت به عادت‌های عجیب‌وغریب و گاهی غیرقابل‌باور روی می‌آورند. در ادامه به چند مورد از بارزترین عادت‌های عجیب‌وغریب هنرپیشه‌های هالیوودی می‌پردازیم که باعث می‌شود آن‌ها همیشه زیبا به نظر برسند و توجه بیننده را به خود جلب کنند.

 

 02

سوکی واترهاوس

راز موهای زیبا و پرپیچ‌وخم سوکی واترهاوس یک لیوان نوشابه‌ی گازدار خنک است! او می‌گوید: موهای من وقتی تازه شسته می‌شوند، نرم و لخت هستند ولی چندان زیبا به نظر نمی‌رسند، وقتی کمی کوکاکولا به موهایم می‌زنم، آن‌ها پر پیچ‌وخم و حجیم می‌شوند انگار که مدت زیادی در منطقه‌ای مرطوب و استوایی زندگی کرده باشم.

 نوشابه‌ی گازدار باعث خشک و ضخیم شدن تارهای مو شده و پیچ‌وخم طبیعی مو را چندین برابر می‌کند. البته نوشابه‌ی گازدار برای کمرنگ کردن رنگ موی طبیعی هم کاربرد دارد و به همین دلیل استفاده از آن برای خانم‌هایی که موهای خود را رنگ می‌کنند توصیه نمی‌شود. به‌هرحال استفاده از کرم‌های افزایش‌دهنده‌ی پیچ‌وخم مو که مطمئناً چسبناک نیستند! کار عاقلانه‌تری است.

 03

 

شایلین وودلی

شایلین وودلی برای تمیز کردن اندام‌های داخلی بدن و خارج کردن باکتری‌ها و فلزات سنگین از جریان خون، از یک سنت بومی یعنی خوردن خاک رس پیروی می‌کند.

خاک رس برای دفع سموم مفید است. ولی سیستم ایمنی بدن یک شخص سالم نیازی به کمک اضافه برای دفع سموم ندارد. در گذشته خوردن مواد بسیار ریزدانه مثل خاک رس برای کمک به بهبود بعضی از بیماری‌ها توصیه می‌شد ولی با توجه به پیشرفت‌های علم پزشکی، در حال حاضر این کار چندان عقلانی نیست.

 

04     

 

گوینت پالترو

 یک از تحسین‌برانگیزترین لبخندها در هالیوود به گوینت پالترو تعلق دارد که این لبخند درواقع حاصل قرقره کردن مقدار زیادی روغن است. بر اساس یکی از توصیه‌های طب سنتی آیورودا، قرقره کردن یک قاشق غذاخوری روغن با معده‌ی خالی به مدت 10 تا 20 دقیقه برای حفظ سلامتی دهان و دندان‌ها و همین‌طور خروج مواد سمی مفید است.

برای بهره بردن از مزایای این توصیه نیازی نیست که هرروز به‌جای دهان‌شویه از روغن استفاده کنیم. به‌علاوه افراط در این کار ممکن است یک سری عوارض جانبی مثل از بین رفتن حس چشایی و عطش مفرط در پی داشته باشد.

 

 

 05

 

جنیفر لوپز

 زیبایی طبیعی اندام جنیفر لوپز و راز جوان ماندن او یکی از موضوعات موردعلاقه‌ی طرفداران هنرپیشه‌های هالیوودی است و رژیم‌های غذایی او همیشه مورد کنجکاوی قرار می‌گیرد. یکی از رازهای او برای لاغر ماندن، بوییدن روغن گریپ‌فروت برای از دست دادن اشتها و کاهش وزن است.

 تحقیقات علمی نشان می‌دهد که بوییدن روغن به مدت 15 دقیقه و روزی سه بار باعث کاهش اشتها می‌شود ولی استفاده از این ترفند برای حذف غذاهای میان وعده توصیه می‌شود نه وعده‌های اصلی.

 

 403

 

کاترین زتا جونز

 اگر تابه‌حال به موهای قهوه‌ای زیبا و براق کاترین زتا جونز غبطه خورده‌اید شنیدن دلیل آن خالی از لطف نیست. او می‌گوید: من موهایم را با مخلوط آبجو و عسل نرم می‌کنم. این کار باعث می‌شود که تا چند روز بوی ناخوشایندی داشته باشم ولی موهایم بسیار لطیف و خوش‌حالت می‌شود.

آبجو سرشار از انواع ویتامین و پروتئین است و موجب براق شدن مو می‌شود ولی استفاده از آن برای نرم کردن مو باعث خواهد شد که بویی مثل بوی میخانه‌های درجه سه بدهید.

 

07     

 

لیدی گاگا

 باوجوداینکه لیدی گاگا تازه به سی‌سالگی نزدیک می‌شود ولی هرروز پوست صورت خود را به کمک نوارچسب می‌کشد و آرایش صورتش را نیز با نوارچسب پاک می‌کند! او در مصاحبه با روزنامه‌ی دیلی میرور می‌گوید: من هرروز موهایم را محکم پشت سرم جمع می‌کنم و آن‌ها را با یک کلاه تنگ ثابت نگه می‌دارم و بعد با نوارچسب پوست صورتم را به کلاه می‌چسبانم. به‌این‌ترتیب دیگر نمی‌توانم چشم‌ها و گردنم را تکان بدهم!

نمی‌شود خلاقیت و پشتکار لیدی گاگا را نادیده گرفت ولی هیچ‌وقت از این کار او تقلید نکنید. پوست گردن و صورت علاوه بر شکل دادن قیافه‌ی شما، محافظت از حساس‌ترین اعضای بدنتان را نیز به عهده ‌دارند. با پیشرفت تکنیک‌های مدرن و انواع ماسک زیبایی برای محافظت از پوست دیگر نیازی به شکنجه دادن خود ندارید.

 

08     

 

لیزا رینا

با توجه به اینکه داشتن لب‌های ضخیم و برجسته به یک وسواس عمومی تبدیل‌شده، مطمئناً راز لیزا رینا برای داشتن چنین لب‌هایی باید خیلی جالب باشد. او اخیراً اعتراف کرده است که برای داشتن لب‌های ضخیم فقط کمی دارچین به آن‌ها می‌زند.

زدن دارچین به لب باعث التهاب پوست و بروز نوعی واکنش حساسیتی شده و به تورم و بزرگ شدن لب‌ها منجر می‌شود. هرچند که انجام این کار منطقی نیست ولی استفاده‌ی محتاطانه از این روش برای مناسبت‌های خاص زیاد مشکلی به همراه نخواهد داشت.

 

 

 09

 

ساندرا بولاک

 به‌یقین کرم هموروئید چیزی نیست که بخواهید آن را در میان لوازم‌آرایش خود داشته باشید. ولی به ادعای ساندرا بولاک استفاده از آن باعث محو شدن موقتی کیسه‌ی زیر چشم می‌شود و راز جوان ماندن صورت او استفاده از کرم هموروئید است.

قطعاً ساندرا بولاک قصد آسیب رساندن به کسی را ندارد و استفاده از کرم هموروئید مؤثر است ولی به‌شرط اینکه در اندازه‌ی بسیار کم، با دقت زیاد و فقط در مناسبت‌های خیلی خاص و ویژه استفاده شود.

 

 10

 

زوئی سالدا

ناهرچند که زوئی سالدانا تاکنون به این مسئله اعتراف نکرده است ولی او و بقیه زن‌های خانواده برای تغذیه‌ی موهایشان و براق شدن آن از سس مایونز استفاده می‌کنند.

اگر توان این را دارید سرتان را با سس مایونز ماساژ بدهید و برای حداقل 10 دقیق بوی آن را تحمل‌کنید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. در غیر این صورت بهتر است که بدون هیچ دردسری از ماسک مرطوب‌کننده‌ی مو استفاده کنید.

 

11     

 

نیکول پولیتزی

هنرپیشه سریال خلیج جرسی عادت‌های عجیب‌وغریب زیادی دارد که یکی از آن‌ها استفاده از اجناس مغازه‌های فروش حیوانات خانگی برای لایه‌برداری پوستش است. او در یک مصاحبه با کنان اُبراین گفت: بعضی از مواد لایه‌بردار حاوی مقداری ماسه هستند و استفاده از آن‌ها باعث نرمی بیشتر پوست می‌شود. کت لیتر (ماسه‌های مخصوص پر کردن لانه‌ی گربه‌ی خانگی) جانشین خوبی برای این نوع لایه‌بردارها است.

لایه‌برداری راه خوبی برای نظافت عمقی پوست است ولی استفاده از ماده‌ی زبری مثل کت لیتر برای این کار ممکن است باعث ایجاد جراحت و آسیب دائمی پوست شود.

 

 12

 

ویکتوریا بکام

خانواده بکام توانایی‌ مالی استخدام بهترین متخصص‌های پوست از سراسر دنیا را دارند ولی ویکتوریا استفاده از جفت گوسفند (کیسه‌ی جنینی) را برای حفظ لطافت پوست صورتش ترجیح می‌دهد.

 تحقیقات متعدد نشان می‌دهد که جفت پستانداران حاوی مقدار زیادی سلول بنیادی است و این سلول‌ها می‌توانند بافت‌های آسیب‌دیده‌ی قسمت‌های مختلف بدن را ترمیم یا بازسازی کنند. ولی استفاده از آن به‌عنوان ماسک زیبایی حقیقتاً کار بسیار دشوار و شاید هم زننده‌ای است.

 

 

 13

 

هلی بری

 به‌طورقطع هلی بری می‌تواند از مدرن‌ترین و گران‌قیمت‌ترین متدهای از بین بردن سلولیت استفاده کند ولی ظاهراً او ترجیح می‌دهد که این کار را خودش با اضافه کردن دانه‌های قهوه به شامپو بدن و ماساژ موضعی انجام بدهد.

 قهوه حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است و به همین دلیل استفاده از آن راهی بسیار مؤثر برای از بین بردن سلولیت است. علاوه بر این استفاده موضعی و ماساژ پوست با کافئین باعث گشادشدن عروق سطحی و درنتیجه سفت شدن پوست می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
 • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر