هفت خصوصیت مهم کفش های مجلسی ولی راحت، برای بانوان شیک پوش

اکثر بانوان عاشق کفش های متنوع و زیبایی هستند که در مهمانی ها می پوشند. 

 Shoes 2019 4

 

این کفش‌ها اثر فوقالعاده ای روی استایل بانوان دارند و زیبایی‌شان را چند برابر می‌کنند؛ اما متاسفانه بیشتر اوقات سبب کمر درد و پا درد آن‌ها میشوند. این مسئله به راحتی و با رعایت نکات ذکر شده برطرف میشود.


1- استفاده از فصل صندل‌های زیبا و جذاب

صندل‌ها بخش جدا نشدنی تیپ تابستانه هستند و کفش‌های پاشنه بلندی که پنجه‌های باز دارند، از بهترین انتخاب ها هستند که می‌توان در مهمانی‌های رسمی و مجلسی استفاده کرد.

هر کفش پاشنه بلندی کمی شیب دارد و این شیب ممکن است فشار بیشتری روی پنجه پا وارد کند. پس اگر جلوی کفش شما باز باشد، نوک پنجه به جای برخورد با سطح سخت، آزاد خواهد بود و احساس خوب و بهتری خواهید داشت.

 

Shoes 2019 8

 


2- شیکترین پاشنه، مناسب ترین پاشنه نیست

خیلی از بانوان با دیدن فشن شوهای خارجی و کفش‌های پاشنه باریک مدل‌ها دلشان می‌خواهد کفشی با پاشنه باریک داشته باشند تا جذابیت بیشتری به استایلشان بدهد، در حالی که جذابیت بیشتر به معنی آرامش بیشتر نیست.

هر چه طول پاشنه بیشتر باشد و عرض آن کمتر، فشاری که به کمر شما وارد می‌شود بیشتر خواهد بود.
بنابراین مناسب ترین پاشنه برای کفش زنانه پاشنه‌های پهن است که خوشبختانه مدتی است به شدت بین طراحی‌های روز دنیا دیده می‌شوند.
پاشنه‌های مربعی و مستطیلی انتخاب های خوبی هستند که به ویژه اگر به کفش جلو باز اضافه شوند، ترکیبی راحت و جذاب بوجود می آورند.

 

بیشتر بدانیم : اصول ست کردن کفش با لباس

 

Shoes 2019 3

 


3- در مراسم نیمه رسمی چه کفشی بپوشیم؟

مدتی است که صندل‌های پشت باز که شبیه دمپایی روفرشی هستند، به عنوان کفش زنانه مجلسی هم مد شده‌. این کفش‌ها مدل های خیلی متنوعی دارند و به ویژه برای استایل‌های تابستانه مناسب هستند.

اگر به یک مهمانی نیمه رسمی دعوت شدید و دوست داشتید تیپ تابستانه منحصر به فرد برای خودتان داشته باشید، انتخاب یک جفت دمپایی روفرشی مجلسی یا صندل پشت باز از بین جدیدترین انواع آن تصمیم بسیار مناسبی خواهد بود.
این صندل‌ها را می‌توان در خانه و موقع پذیرایی از مهمان‌ها هم پوشید.
اگر صندلتان پاشنه ندارد، توجه داشته باشید که کفی آن کمی ضخامت داشته باشد و راحت باشد تا فشار وارده از زمین مستقیما به کمرتان وارد نشود.
 
داشتن کمی رنگ و لعاب مثل نگین و سنگ روی صندل زیبایی و جذابیت آن را بیشتر می‌کند و به زیبایی استایلتان خواهد افزود.
اگر میزبان مهمانی خودتان هستید و با صندل پاشنه بلند احساس راحتی نمی‌کنید، برای پذیرایی راحتتر سراغ مدل‌های کاملا تخت یا پاشنه کوتاه بروید.

 

Shoes 2019 7

 


4- مناسبترین ارتفاع برای پاشنه کدام است؟

خیلی از بانوانی که قدشان کوتاه است سعی می‌کنند صرفا با استفاده از کفش پاشنه بلند، قدشان را بلندتر از آنچه هست نشان دهند؛
به همین دلیل هم سراغ مدل‌های  High Heels  یا خیلی پاشنه بلند می‌روند.

قد را می‌توانید بوسیله مدل و طرح پارچه لباسهایی که به تن می‌کنید، بلندتر نشان دهید
بعلاوه مدل موهای شما هم روی بلندتر نشان دادن قدتان موثر است. برای مثال مدل موی گوجه‌ای که بالای سر جمع شود، قدتان را بلندتر نشان خواهد داد.
به خاطر همین دلایل لازم نیست فقط به دنبال پاشنه خیلی بلند باشید و به کمرتان فشار بیاورید. پاشنه استاندارد پاشنه‌ای است که اختلاف پنجه و پاشنه پا را به طرز فاحشی بیشتر نکند و روی کمر و زانوها فشار وارد نکند.

 

بیشتر بدانیم : رنگ سال 2019

 

Shoes 2019 6

 

 

5- به فرم پنجه های پاتون توجه کنید

اگر به هر دلیلی علاقه‌ای به پوشیدن صندل و کفش‌های جلو باز ندارید، مهم است که برای احساس راحتی بیشتر به فرم قسمت پنجه کفش دقت کنید.

استایلیست‌ها پیشنهاد می‌کنند برای داشتن یک تیپ زنانه زیبا و ظریف، سراغ کفش‌هایی با پنجه‌های ظریف بروید. آن‌ها علاقه زیادی به کفش‌های نوک تیز دارند.
مسئله ای که وجود دارد این است که پنجه‌های نوک تیز ممکن است فشار زیادی روی انگشت‌های پا وارد کنند و در صورت ادامه در استفادهاین نوع کفش باعث تغییر شکل انگشت‌ها می شوند.
برای اینکه هم شیک باشید و هم به انگشت‌هایتان فشار زیادی وارد نکنید، کفش‌های با فرم نوک تیز اما پنجه پهن‌تر و پاشنه کوتاهتر را انتخاب کنید.
کفش‌هایی با پنجه گرد خیلی برای خوش استایل شدن توصیه نمی‌شوند؛ اما در صورتی که نمی‌توانید به هیچ عنوان کفشی با خصوصیات قسمت قبل را پیدا کنید، سراغ این مدل‌ها بروید.

 

Shoes 2019 9

 


6- کفشتان نرم است یا خشک؟

از بزرگترین اشتباهاتی که می‌توان انجام داد این است که یک جفت کفش زنانه مجلسی خرید که جنس سفتی داشته باشد و به جای اینکه به شکل قالب پا دربیاید؛ پاها را به شکل خودش دربیاورد. پوشیدن این نوع کفش‌ها آسیب‌های جدی را در بر خواهند داشت.

توجه داشته باشید که جنس کفش باید نرم و قابل انعطاف باشد.
اگر رویه کفش روی پایتان خطوط عمیق می‌اندازد، کفش شما غیر استاندارد و سفت است.
قبل از حضور در هر مهمانی چندین بار کفشتان را بپوشید تا در شب مهمانی پاهایتان را نزند.

 

بیشتر بدانیم : چگونه شیک پوش تر باشیم؟ 

 

Shoes 2019 2

 

 

7- شیک بودن یا راحت بودن؟

بانوان چه از زمانی که دختر بچه هستند و دنبال صندل بچه گانه می‌گردند، چه زمانی که بزرگتر شده‌اند و دنبال خرید دمپایی روفرشی هستند و چه زمانی که زن بالغی هستند که به دنبال کفشی پاشنه بلند برای شیک پوشی در مهمانی‌ها می‌گردند، همیشه و همیشه دوست دارند که شیک باشند و متفاوت با بقیه به نظر برسند. حتی اگر فرزند دختر هم داشته باشند همین قانون را برای او اجرا می‌کنند و زیباترین مدل های صندل بچه گانه را برای دخترشان انتخاب می‌کنند. این تفاوت گاهی به معنی تحمل سختی بیشتر در نحوه لباس پوشیدن است.
به خاطر داشته باشید دنیای امروز مد و لباس معتقد است زیبایی منافاتی با راحت بودن ندارد و کافی است در لباسی که می‌پوشید یا کفشی که به پا دارید احساس راحتی کنید تا آدم جذابتری با استایلی متفاوت به نظر برسید.

 

منبع : فوت وفن

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر