راز جوانی مدونا

راز جوانی مدونا

 

03 5


یوگا،پیلاتس،رژیم غذایی ماکروبیوتیک از اسرار جوانی مدونا می باشد که در این مقاله به آن می پردازیم.
تا بحال فکر کرده‌اید چطور مدونا پیری را فریب می‌دهد؟ ما رازهای او را برملا می‌کنیم.

بسیاری از مادران شاغل همسن مدونا اگر فقط بتوانند چند روز در هفته به باشگاه بروند خود را خوشبخت می‌دانند. در عین حال، مدونا بارها گفته که در حال یادگیری رقص‌های تند خیابانی «کرامپ» است. براساس آخرین ویدئوهای رقصندگان، کرامپ نوعی رقص هیپ هاپ تند و پرانرژی است که آنقدر سریع است که فرابشری به نظر می‌رسد. اما خبرها حاکی از آن است که مدونا روزی 13 ساعت را صرف برنامه تمرینی خود می‌کند.

مدونا بدون آنکه هرگز حتی یک کلمه هم در این مورد صحبت کرده باشد، اما بیش از هر فرد دیگری موجب انگیزه دادن به دنیای تناسب اندام شده است. آهنگ‌های پرجنب و جوش او در بسیاری از کلاس‌های تناسب اندام و باشگاه‌های ورزشی پخش می‌شود. اما وقتی نوبت به تناسب اندام و سلامت می‌رسد، آیا مدونا مدل مناسبی برای بقیه ما است، یا فقط یک استثنا است؟

واضح است که پاسخ هردو مورد است. تعداد محدودی در جهان هم آمادگی ژنتیکی و هم ثروت ناشی از شهرت را دارند که ظاهری شبیه به 47 سالگی مدونا داشته باشند. اما متخصصان سلامت یادآور می‌شوند که مدونا اگر صادقانه به عادات سالم خود پایبند نمی‌بود در این سن تا این حد سالم نبود. و این پایبندی تا حدی دلیل سلامت او در این سن است و احتمالاً در سالهای آینده نیز همچنان سالم خواهد ماند.

 

03 2


مدونا آگوست گذشته برای چهل و هفتمین تولد خود در حومه انگلیس اسب سواری کرد و سپس به طرز بدی زمین خورده، دنده‌ها، ترقوه و دستش دچار شکستگی شد. اما این تصادف از میزان جنب و جوش او کم نکرد. او تا بهبود کتفش از تمرین یوگا دست کشید اما پیلاتس و ورزش‌های مبتنی بر رقص باله را جایگزین آن کرد. او ویدئوی جدید خود را در حالی ضبط کرد که استخوان‌هایش هنوز در حال بهبود بودند. او در آخرین مصاحبه خود گفت، «داروها در کنار اراده من باعث می‌شوند از این مشکل عبور کنم.»

انعطاف مدونا از ورزش مادام‌العمر سخن می‌گوید. (به هرحال، او اولین فرزند خود را از یک مربی ورزشی، کارلوس لئون، باردار شد.) او به انجام سبک پرجنب و جوش آشتانگای یوگا مشهور است. و پایبندی او به پیلاتس هم شهره است.

همچنین مدونا در مورد رژیم ماکروبیوتیک خود نیز صحبت کرده است. در مصاحبه‌ای با لری کینگ، مدونا ناهار عادی خود را به صورت «ماهی، نوعی غله، نوعی سبزی پخته، و سالاد» توضیح داد. ساده اما خوشمزه. و برای دسر؟ او گفت، «وقتی می‌خواهم کمی ناپرهیزی کنم و لذت ببرم، نان تست با مربای توت فرنگی می‌خورم.»

رژیم ماکروبیوتیک از سنن ژاپنی سرچشمه می‌گیرد. سال گذشته، مدونا به گروهی از خبرنگاران ژاپنی گفت که او یک سرآشپز ژاپنی در لندن دارد که همراه با او به همه جا سفر می‌کند. او گفت، «من احتمالاً بیشتر از شما غذای ژاپنی می‌خورم.

 

03 3


مشکل بتوان جزئیات بیشتری از عادات سلامت مدونا کسب کرد، مگر به اطلاعاتی اکتفا کنید که در صفحات شایعات روزنامه‌ها می‌آید. روزنامه دیلی میل در انگلیس گزارش کرد که مدونا حداقل سه ساعت در روز ورزش می‌کند. در زیر اطلاعات این روزنامه در مورد نحوه ورزش مدونا آمده است:

• او با یوگا در باشگاه خانگی خود شروع می‌کند.
• سپس به باشگاه پیلاتس شمال لندن می‌رود (جایی که گاهی با گوینت پالترو و استلا مک‌کارتنی دیدار می‌کند).
• برای جلسه سوم، بعد از نهار، یکی از ورزش‌های مختلف شامل کاراته، شنا، وزنه‌برداری، دو، دوچرخه‌سواری، و گاهی اسب سواری را انتخاب می‌کند.
دیلی میل مدعی می‌شود که او در دفترش، و هنگام پاسخ دادن به تلفن‌ها نیز از پله ورزشی استفاده می‌کند. او احتمالاً یک برنامه 45 روزه تمرین با پله ورزشی را تا قبل از تولد اولین فرزندش، «لوردس» دنبال کرده است.

سلیقه ورزشی مدونا می‌تواند عجیب‌تر هم بشود. او ظاهراً از یک ابزار ورزشی پیچیده به نام سیستم بسط جایروتونیک استفاده می‌کند که گفته می‌شود عضلات کوچکتر را کشیده و هماهنگ می‌کند. گفته می‌شود که مدونا به خاطر حادثه‌ای که در حین اسب‌سواری برایش پیش آمد، یک دستگاه پاور پلیت خریده است، که یک سکوی ویبراتور است که گفته می‌شود به افزایش تراکم استخوان‌ها و مقابله با پوکی استخوان کمک می‌کند.

به نظرتان این سبک زندگی خسته‌کننده است؟ او احتمالاً در آستانه تورهایش این برنامه را فشرده‌تر می‌کند. یک مجله مدعی شده که پزشکان بعد از حادثه اسب‌سواری به او توصیه کرده‌اند که تمرینات خود را به چند ساعت در روز محدود کند اما او این توصیه را رد کرده و 14 ساعت در روز را تمرین دارد.

 

03 4


مدونا به عنوان یک کاتولیک مرتد شده شهرت دارد، و اخیراً به سمت یک فرقه عرفانی باستانی یهودی به نام کابالا رفته است. اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد او تناسب اندام را به عنوان مسیری برای رسیدن به آگاهی روحی تلقی می‌کند. یکی از مربیان سابق او، «ری کیبارتاس»، کتابی با نام «تناسب اندام مذهب است: ایمان خود را حفظ کنید» در سال 1998 نوشت. کیبارتاس یک بار گفت که مدونا به جای زمان تمرین از عبارت «وقت کلیسا چه ساعتی است؟» استفاده می‌کند.

اگرچه تعهد مادام العمر به سلامت و تناسب اندام ستودنی است اما یک سوال مطرح می‌شود: با وجود اثرات عادی سالخوردگی، مدونا تا چه مدت می‌تواند بدن مشهور خود را حفظ کند؟ ما این سوال را از چند کارشناس پرسیدیم.

این چیزی نیست که مدونا بخواهد به آن اعتراف کند، اما در سن 47 سالگی، عملاً از اوج سلامت جسمی خود گذشته است. بیشینه مصرف اکسیژن در اوایل 20 سالگی به اوج خود می‌رسد. بنابراین برای دستیابی به همان نتایج تناسب اندام دوره جوانی، او باید بیشتر از قبل تمرین کند. توده‌ عضلانی و استخوانی او نیز رو به کاهش است. و با رسیدن به یائسگی –که معمولاً در اوایل 50 سالگی است- پوکی استخوان تسریع می‌شود و طبیعتاً افزایش وزن نیز بروز می‌کند.

خبر خوب –حداقل برای مدونا- آن است که سبک زندگی او احتمالاً روند سالخوردگی را کُند می‌سازد. در این سن، تفاوت زیادی بین افراد وجود دارد. کسانی که در گذشته از خودشان مراقبت می‌کرده‌اند در مقایسه با کسانی که چنین کاری نکرده‌اند، نسبتاً در مقابل تغییرات ناشی از سالخوردگی ایمن هستند.

ورزش و رژیم غذایی مدونا هر دو نقش دارند. با ترکیب ورزش قلبی-عروقی، تمرینات مقاومتی، و تمرینات انعطاف بدنی، مدونا خطر بیماری قلبی را به حداقل رسانده، تراکم استخوانی خود را حفظ کرده، و احتمالاً خطر سرطان پستان را نیز کاهش داده است.

و رژیم غذایی چطور؟ رژیم غذایی ماکروبیوتیک که بسیار محدودکننده است زمانی عامل بیماری‌هایی مانند اسکوربوت، کم‌خونی و اختلال کلیه تلقی می‌شد. اما امروزه انواع رایجتر این رژیم اجازه مصرف ماهی، لوبیاها، آجیل‌ها و انواع منابع پروتئینی دیگر را می‌دهند. رژیم ماکروبیوتیک امروزی می‌تواند از بیماری‌های مربوط به افزایش سن پیشگیری کرده و حتی این بیماری‌ها را درمان کند.

03 1


پیروی از مدونا –و دوستانش
فقط فردی مثل مدونا می‌تواند سبک زندگی مدونا را دنبال کند. گروه پرستاران، سرآشپزها، مربیان و متخصصان تغذیه شخصی او تضمین می‌کنند که تناسب اندام او هرگز به خاطر کارهایی مثل آشپزی، نظافت یا بچه‌داری خراب نشود. و البته گزینه جراحی پلاستیک نیز وجود دارد.


اما این بدان معنا نیست که ما نمی‌توانیم از زندگی مدونا درسی بگیریم. کارشناسان می‌گویند که تناسب اندام باید یک برنامه مادام‌العمر باشد، و مدونا در اوج تناسب اندام است زیرا بیش از بسیاری از رقصندگان و ورزشکاران حرفه‌ای تمرین کرده است. شایعات حاکی از آن است که پایبندی او به تناسب اندام استثنایی است و همچنین گفته می‌شود که او برای شروع تور جدیدش به شدت در تلاش است. اما عملکرد عالی او طی سالها نشان می‌دهد که راهکار او صحیح بوده است. قطعاً او به نوعی تعادل رسیده است وگرنه با مشکلات مختلفی روبرو می‌شد.

یک منبع این تعادل می‌تواند تمرینات ترکیبی مشتاقانه او باشد. با ترکیب و هماهنگ کردن تمرینات مختلف، او تناسب کلی اندامش را افزایش داده و احتمال آسیب دیدگی ناشی از تمرین بیش از حد را کاهش می‌دهد. شاید زمان یا توان آن را نداشته باشید که مثل مدونا تمام روز را بدوید، برقصید، و یوگا تمرین کنید. اما می‌توانید این تمرینات را در طول یک هفته انجام دهید و پایه یک طرح ورزشی خوب را ایجاد کنید.

با وجود مزایایی که مدونا به آنها دست یافته، تعهد او به زندگی سالم در کنار مادر بودن و میانسالی، انگیزه‌ای برای بسیاری از زنان شده است.
یک زن 43 ساله که طرفدار مدونا است می‌گوید، «مدونا جوانی جاودانه دارد. هیچکس واقعاً نمی‌تواند او را درگروه سنی خاصی جای بدهد.»

زنان دیگری هم هستند که همسن مدونا بوده و مادر هستند اما تناسب اندام خود را حفظ می‌کنند. آنها بدون داشتن پرستار بچه مجبورند راهی بیابند که بچه‌ها را نیز در تمریناتشان با خود همراه کنند، و حتی آنها را با کوله پشتی یا کالسکه با خود می‌برند. یکی از این زوج‌ها باشگاهی را در زیرزمین خانه خود راه انداخته‌اند که هم وسایل بازی برای فرزندانشان و هم وسایل ورزشی برای خودشان را دارد. به نظر سیستم متعادلی می‌رسد. حدس بزنید هنگام ورزش به آهنگ‌های کدام خواننده گوش می‌دهند؟
آریا سلامت.

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر