یوگای خنده و تاثیر آن بر سلامتی و پوست

یوگای خنده و تاثیر آن بر سلامتی و پوست

 Laugh Yoga And Its Effect On Health And Skin 1

 

در یوگای خنده، از خنده به عنوان شکلی از ورزش یاد می شود. در این کلاس ها افراد یاد می گیرند خنده را به صورت یک تمرین انفرادی انجام دهند و تجارب عمیقی را با آرامبخشی خنده، تجسم و تنفس یوگایی به دست آورند.
خنده بر روی بسیاری از بیماری های جسمی و روحی تاثیرگذار است و امروزه واژه «خنده درمانی» در کنار موسیقی درمانی، تئاتر درمانی مورد توجه قرار دارند.

 

 Laugh Yoga And Its Effect On Health And Skin 2

 

فواید فوق العاده یوگای خنده :
1 -خنده و افسردگی
هنگام خندیدن ترشح هورمون های اندروفین و آنکفالین هورمون های سرخوش کننده افزایش می یابد. افرادی که زیاد گریه می‌کنند و همیشه ناراحت هستند، زودتر دچار افتادگی پوست می‌شوند. وقتی که گریه می‌کنید یا ناراحت و افسرده هستید، صورتتان، حالت شل و افتاده دارد.

 

 Laugh Yoga And Its Effect On Health And Skin 3

 

2 -خنده و گوارش
موضوع جالب دیگر در ارتباط با یوگای خنده این است که چنین تمریناتی درواقع مثل ماساژ عمل می کند و خون مورد نیاز اعضای داخلی بدن را تامین می کند.

3 -خنده و اضطراب
تمرینات یوگای خنده برای افراد مضطرب و نگران هم مفید است. خنده با کاهش غلظت هورمون های استرس مانند کورتیزول آثار استرس را برطرف می کند. فقط کافی است افراد مضطرب تاثیرات مثبت خنده را باور داشته باشند و تمرین کنند.

 

 Laugh Yoga And Its Effect On Health And Skin 4

 

4 _خنده و عضلات صورت
در یوگای خنده با تمریناتی که روی عضلات صورت، حنجره و فک انجام می شود، خوب و راحت خندیدن را یاد می گیریم و این کار باعث سفت شدن پوست صورت و جوان ماندن آن می شود .

5-خنده و کمرویی
از دیگر مزایای یوگای خنده، برطرف کردن برخی مشکلات رفتاری مانند خجالتی بودن، یاس و ناامیدی است .

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر