مجله اکســیر افقی

چهار دمنوش‌ گیاهی شگفت‌انگیز برای ورزشکاران

چهار دمنوش‌ گیاهی شگفت‌انگیز برای ورزشکاران

 

 

Herbal Drinks 00

 


انواع دمنوش های گیاهی می تواند برای افراد زیادی مفید و موثر باشند، اما در این مطلب دمنوش‌هایی معرفی می شوند که برای حمایت از سلامت ورزشکاران استثنایی هستند.

 

 

Herbal Drinks 01

 


دمنوش گل بابونه 


از سال‌های بسیار دور، چای بابونه به عنوان یکی از ایمن‌ترین و تسکین‌دهنده‌ترین چای‌ها مشهور بوده است. " بیسابول" موجود در روغن حاصل از گل بابونه ترکیب فعالی است که کمک می‌کند بابونه در بسیاری از مشکلات سلامتی بسیار مؤثر باشد. ثابت شده است که این روغن دارای خواص آنتی‌باکتریال و ضدالتهاب است که باعث می‌‍‌‌شود در درمان بسیاری از بیماری‌ها موثر باشد. همچنین بابونه، به دلیل حضور فلاوونویید "کریسین"، به عنوان یک خواب‌آور عمل می‌کند. نوشیدن دمنوش بابونه گرم قبل از خواب موجب بالا رفتن دمای بدن می شود که به خواب شبانه بهتر کمک می‌کند.

 

 

 Herbal Drinks 02

 


چای سبز


چای سبز یکی از سالم‌ترین چای‌ها در دنیا و سرشار از مقادیر بالای آنتی‌اکسیدان‌ها است. ترکیبات موجود در چای سبز می‌توانند موجب افزایش سرعت متابولیسم (سوخت و ساز بدن) و افزایش سطح انرژی شوند، که همین مساله به کاهش وزن کمک می کند. چای سبز می تواند باعث افزایش میزان ترشح آدرنالین، بهبود استقامت و کاهش خستگی شود؛ بنابراین به ورزشکاران کمک می کند تا انرژی لازم برای مقابله یا رقابت با هر چیزی را داشته باشند. نوشیدن یک یا دو فنجان چای سبز در روز بهترین روش برای اطمینان از عملکرد بهینه و سلامتی است.

 

 

Herbal Drinks 03

 


دمنوش ریشه زنجبیل


سال هاست که از دمنوش ریشه زنجبیل برای تسکین درد و التهاب ناشی از آرتریت و سایر آسیب‌ها مرتبط استفاده می شود. شما می توانید به هنگام بروز آسیب ورزشی به طور منظم حداقل دو تا سه مرتبه در روز از دمنوش زنجبیل استفاده کنید. این روش به تدریج التهاب و احساسات دردناک حاصل از آسیب را کاهش خواهد داد. همچنین نوشیدن این دمنوش می تواند دردهای ماهیچه‌ای و ممتد (تیر کشیدن) را تسکین دهد و جریان گردش خون را افزایش دهد، موضوعی که می تواند به افزایش سرعت دوره بهبودیِ (ریکاوری) بسیاری از آسیب ها کمک کند.

 

 

Herbal Drinks 04

 


چای سبز و علف لیمو 


همه ما فواید فوق العاده حاصل از نوشیدن چای سبز را می‌دانیم اما ترکیب آن با علف‌لیمو نیز اثرات بسیار عالی بر بدن دارد. علف لیمو می‌تواند فواید بسیار دیگری مانند کاهش التهاب و حتی کمک به پاکسازی پوست را داشته باشد. علف لیمو بدون اینکه موجب خواب شود اثرات آرام کننده ای بر بدن دارد. فایده بسیار خوب دیگر علف لیمو این است که این گیاه می‌تواند باعث پاکسازی و سم‌زدایی بدن شود.

#دمنوش_گیاهی #ورزشکاران #بابونه #چای_سبز #زنجبیل #علف_لیمو #اکسیر #جوانی

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر