مجله اکســیر افقی

برطرف کردن سلولیت با ورزش

تجمع بافت چربی در زیر سطح پوست را سلولیت می نامند

 

 Cellulite

 

 


تجمع بافت چربی در زیر سطح پوست را سلولیت می نامند. از آنجا که این چربی نزدیک به سطح پوست است، می تواند منجر به ایجاد فرورفتگی‌هایی در پوست شود. اگرچه سلولیت مشکلی در سلامتی فرد بوجود نمی آورد، اما ممکن است ظاهر بدی داشته باشد. ولی نگران نباشید. خبر خوب این است : اگر به طور منظم ورزش کنید، احتمال شانس ابتلا به سلولیت را کاهش می دهید یا اگر سلولیت ایجاد شود، قابل توجه نخواهد بود. سلولیت را می توان ازظاهرناصاف پوست تشخیص داد. سلولیت در زنان بیشتر از مردان رایج است و معمولا بر روی ران ها و باسن ظاهر می شود. روش زندگی کم تحرک ریسک ابتلا به سلولیت را افزایش می دهد. می توانید با انجام ورزش ها و رعایت نکات پیشنهادی زیر پوستی نرم و بدون سلولیت داشته باشید.

 

 

Remove Cellulite Workout 01

 

 

1. ورزش هوازی


ورزش های هوازی مانند راه رفتن، دویدن یا دوچرخه سواری باعث کاهش سلولیت از طریق چربی سوزی می شوند. برای تأثیر بیشتر بر سلولیت، حداقل 20 دقیقه، 70 تا 80 درصد ضربان قلب خود را بالا ببرید. استپ ایروبیک نیز یک تمرین عالی برای درمان سلولیت است، زیرا بیشترین تمرکز در این ورزش بر روی پاها است. در یک کلاس استپ ایروبیک ثبت نام کنید. اگرچه تمرینات ورزشی کوتاه مدت 10 دقيقه ای ممکن است به کاهش وزن كمك كنند، اما تمرينات سخت تر براي كاهش سلوليت ضروري است. بالا رفتن ازپله نیز به از بین بردن سلولیت در ران ها و باسن می تواند موثر باشد.

 

 

Remove Cellulite Workout 02

 

 

2. ورزش های قدرتی


تقویت عضلات در مناطقی که سلولیت دارید، می تواند در کاهش سلولیت موثر باشد . استفاده از دمبل، دستگاه ها، نوارهای کشی ورزشی و ورزش های وزن بدن باعث تقویت ماهیچه های زیر سلولیت می شوند. برای مبارزه با سلولیت ران ها، حرکت اسکوات را انجام دهید. پاهای خود رابه اندازه عرض شانه باز کنید و باسن را به سمت پایین بیاورید (انگار می خواهید روی یک صندلی بنشینید ) دقت کنید زانو هایتان جلوتر از پنجه ها نروند و وزنتان را روی پاشنه هایتان بیندارید. در حالی که کمرتان را صاف نگه داشته اید با استفاده از عضلات ران ها بالا بیایید.
ورزش های قدرتی از طریق تقویت متابولیسم بدن، سلولیت را کاهش می دهند. NIH (موسسات ملی بهداشت ایالات متحده آمریکا ) می گوید کاهش متابولیسم می تواند در رشد سلولیت نقش داشته باشد.

 

 

Palpate Massage

 

 

3. ماساژ پس از تمرین


ماساژ ناحیه سلولیت بعد از انجام حرکات ورزشی وتمرین، با فزایش گردش خون در آن نواحی به کاهش سلولیت کمک خواهد کرد. در واقع، در این نوع درمان با ماساژ شدید، جریان خون بالا رفته و مایع اضافی که در ناحیه های مستعد سلولیت جمع شده اند کاهش می یابند. در روشی دیگر برای برطرف کردن سلولیت ، از یک ماساژور دستی غلطک دار استفاده می شود؛ اما ماساژدادن مستقیم با دست با حرکات دایره ای هم می تواند به درمان سلولیت کمک کند.

 

 

Remove Cellulite Workout 04

 

 

4. نوشیدن آب قبل ، بعد و حین تمرینات ورزشی


طبق گفته NIH ، کم آبی ممکن است در به وجود آمدن سلولیت نقش داشته باشد. اطمینان حاصل کنید قبل ، بعد و حین تمرینات ورزشی مقدار کافی آب بنوشید تا به حذف سلولیت کمک کنید و از بازگشت آن جلوگیری کنید و با یک رژیم سالم و متعادل تناسب خود را حفظ کنید. طبق نظر NIH، رژیم های غذایی و نوسانات وزن ممکن است احتمال به وجود آمدن سلولیت را افزایش دهند. لیپوساکشن برای سلولیت توصیه نمی شود زیرا می تواند منجر به بدتر شدن ظاهر بدن و ایجاد فرورفتگی هایی در این نواحی شود. کم کردن وزن با ورزش و رژیم غذایی سالم، مفیدترین درمان سلولیت است.

 

#سلولیت #ورزش #اکسیر  #سلامتی  #جوانی

 

سایت مرجع :  www.livestrong.com
مترجم و گردآورنده:  آزاده آریاپور
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر