آیا امکان دارد یک بدن، بوسیله ورزش جوانتر به نظر برسد؟

با فعالیت بدنی و ورزش کردن به طور مرتب می‌توان چهره و بدنی جوان داشت.

 Good Nutrition For Staying Young 1

 

همچنین، با فعالیت بدنی و ورزش کردن به طور مرتب می‌توان چهره و بدنی جوان داشت. در حقیقت، در مطالعه ای DNA 2401 فرد دوقلوی بزرگسال مقایسه شد. مردان و زنان گزارشی از سلامتی خود، عدم بیماری و دفعات و شدت ورزش کردن خود ارائه دادند. مشخص شد که افراد بی تحرک هفته ای 16 دقیقه، افراد نسبتا متحرک هفته ای 102 دقیقه و افراد پر تحرک در حدود 199 دقیقه ورزش می‌کرده اند.

و نیز معلوم شد که افراد کم تحرک بیشتر از بقیه افراد به چاقی مفرط دچار شده بودند. 

بیشتر بدانیم :

 

Good Nutrition For Staying Young 5

 

همچنین با آزمایش سلول‌های خونی این افراد، محققان دریافتند که افراد پرتحرک بخش‌ها یا قطعات DNA طویل تری داشتند- این بخش‌ها با افزایش سن کوتاهتر می‌شوند. پس هر چه ورزش بیشتر، فرد جوان تر.

از آنجا که وراثت در طول این بخش‌های گلبول سفید خون تاثیر گذار است، محققان 67 دوقلو را با هم مقایسه نمودند. باز هم مشخص شد که تفاوت عمده ای بین دوقلوهای فعال و غیر متحرک وجود دارد. (به خاطر داشته باشید که در این تحقیق رابطه ای بین طول DNA و فعالیت بدنی وجود داشت.) از آنجا که محققان گفته ای این افراد تکیه کردند، تحقیق ثابت نکرد که فعالیت بدنی بیشتر، منجر به DNA جوان تر می‌شود. (برای اثبات این موضوع باید آزمایشی کلینیکی صورت بگیرد.) با این وجود، با مقایسه این دوقلوها، در می‌یابیم که ورزش کردن تاثیری مثبت در جوان تر ماندن دارد.

 

Good Nutrition For Staying Young 3

 

البته، ما در مورد سلول‌های سفید خون صحبت می‌کنیم، نه کل اعضای بدن. بدون شک، ورزش به ویژه قوای جسمانی در قوی ساختن عضلات کمک می‌کند. و نظر به اینکه تراکم عضلات با افزایش سن رو به افول می‌گذارند، شخصی که بیشتر ورزش می‌کند بدنی جوانتر و قوی تر خواهد داشت.

اما همیشه ورزش راه خطاناپذیری برای داشتن چهره ای جوان نیست. چرا که گاهی پیر بودن ناشی از ورزش کردن در زیر آفتاب می‌باشد. افرادی که مدام در معرض تابش خورشید و اشعه‌های مضر آن ورزش می‌کنند دارای چروک‌های پوستی بیشتری هستند. یا صورت افراد خیلی لاغر زودتر چروکیده می‌شود (در مقایسه با افراد چاق تر.)

بیشتر بدانیم : 

 

Good Nutrition For Staying Young 6

 

همواره در نظر داشته باشید که ژولیده گی موها و شلخته بودن در پیرتر به نظر رسیدن شما نقش دارند. پس همیشه آراسته باشید و به تناسب اندام خود توجه کنید.

 پیر یا جوان به نظر آمدن به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. هر چند که مطالعه و یافته‌های کافی در زمینه مقایسه بین افرادی که خوب تغذیه می‌شوند با دیگر افراد وجود ندارند، اما سلول‌های بدن برای سالم ماندن به مواد مغذی نیاز دارند. کمبود انواع مواد مغذی ازلحاظ فیزیکی (سفید شدن موها، تغییر بافت و شرایط پوست) آشکار می‌شود. بنابراین، برای داشتن چهره ای جوان تر، تنقلات کمتر میل کنید، اما مواد مغذی بیشتری را به سبد غذایی خود اضافه نمایید.

 

Good Nutrition For Staying Young 2

 

از طرفی، قوی ترین علامت جوانی، انرژی می‌باشد. و اشخاصی که غذای مغذی و مقوی بیشتری تناول می‌کنند و به طور مرتب هم ورزش می‌کنند انرژی نامحدودی دارند. هر چند که گاهی یک شخص 60 ساله نمی‌تواند 20 ساله به نظر آید، اما حداقل باید سلول‌های بدن خود را سالم نگه دارد (با خوردن انواع میوه، سبزی، لوبیا و غلات و ورزش مرتب)

 

این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر