گرم کردن بدن قبل از پیلاتس


پیلاتس یک ورزش عالی برای رسیدن به تناسب اندام است

 

 

Pilates 00 

 

 

پیلاتس هم بر روی تقویت عضلات و قدرت بدنی تاکید می کند و هم با تمرکز روی کل بدن، موجب بالا بردن کارایی کل بدن می شود. پیلاتس همچنین بر تکنیک های تنفس، که اکسیژن را به ماهیچه ها در حین تمرینات سخت می رساند، متمرکز است؛ انجام صحیح تکنیک های تنفسی، تاثیرات تمرینات را افزایش خواهد داد. در واقع این تکنیک های تنفسی، از مهمترین اصول پیلاتس هستند. به هر حال، قطعا گرم کردن بدن قبل از انجام تمرینات، برای اجتناب از کشش ماهیچه و رباط ها، ضرورری است.

 

 

Pilates 01 

 

 

 اهمیت تنفس صحیح هنگام گرم کردن

تنفس صحیح، یک جز بسیارمهم در پیلاتس است. اما تنفس خوب نیز، کلید اصلی در گرم کردن بدن قبل از شروع تمرینات است. برای آمادگی بدنی و ذهنی قبل از پیلاتس، چند دقیقه را صرف تنفس عمیق دیافراگمی، کنید. این روش تنفس شامل گسترش قفسه سینه در هنگام دم و نگه داشتن شانه ها در حالت عادی و ریلکس و سپس بازدم است. اگر شما به طرز صحیح این تنفس را انجام دهید، با هر دم به جای اینکه قفسه سینه تان بالا بیاید، شکمتان بالا خواهد رفت. دیافراگم، ماهیچه ای قدرتمند است و تقویت این ماهیچه باعث قوی تر شدن بدن خواهد شد.

 

بیشتر بدانیم: پیلاتس ورزش جذاب امروز

 

 

 Pilates 02

 


حرکات کششی ایستاده

بایستید و پاهایتان را به عرض شانه باز کنید و بازوهایتان در کنار خود قرار دهید. به آرامی شانه های خود را عقب بکشید و شانه تان را تا جایی که می توانید به عقب فشار دهید. تکرار کنید و سپس جهت حرکت شانه را معکوس کنید. سپس، دست هایتان را بر روی باسن خود قرار دهید و به آرامی به ستون فقرات خود اجازه دهید به سمت زمین خم شود. اگر می توانید دستانتان را روی زمین بگذارید ، اما مراقب باشید که از توانایی تان فراتر نروید. اگر نمی توانید دستانتان را به زمین برسانید، آن ها را روی ران خود نگه دارید و یا اجازه بدهید که به آرامی آویزان شوند. برای اینکه دوباره سرپا بایستد، دست ها را به کمر زده و به آرامی ستون فقرات خود را به حالت عمودی و ایستاده برگردانید.

 

 

 Pilates 03

 


حرکات کششی زمینی

روی زمین و یا مت یوگا بنشینید و پاهایتان را مستقیم در مقابل خود قرار دهید. به آرامی خم شوید و دست هایتان را به سمت پاهای خود دراز کنید. به خودتان فشار نیاورید، اگر بتوانید به ساق پای خود هم برسید، کافی است. نفس عمیق بکشید و تا جایی که در توانایی شما است، پایین تر بروید. سپس، پاهایتان را به شکل "V" باز کنید. دست هایتان را روی زمین قرار دهید و آن ها را به جلو حرکت دهید، ستون فقرات خود را خم کنید و بدن تان را در فضای بین پاها رها کنید. همچنان مراقب باشید که بیش از توان تان فشار نیاورید. برای باز گشت به حالت اول به آرامی با دستان تان به عقب بروید و ستون فقرات را صاف کنید.

 

بیشتر بدانیم: آموزش "تی آر ایکس" برای افراد مبتدی

 

 

 Pilates 04

 


نکات مهم

اگر در طی گرم کردن، احساس گرفتگی یا سوزش غیر معمول در ماهیچه ها و یا مفاصل تان کردید، ورزش خود را کنار بگذارید و با پزشک یا درمانگر فیزیکی تان صحبت کنید.
تمام افراد در هر سطح توانایی، می توانند از پیلاتس لذت ببرند، اما اگر جراحت یا شرایط فیزیکی خاصی دارید، بهتر است تا زمانی که متوجه علت ناراحتی تان نشده اید، صبر کنید.

 

 

سایت مرجع : www.thenest.com
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر