آهسته دویدن مفید برای سلامتی و تناسب اندام

مزایای دو آهسته یا جاگینگ

 

 

Jogging 00

 


ورزش منظم یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای بهبود سلامت کلی خود انجام دهید. آهسته دویدن به عنوان بخشی از برنامه ورزشی شما می تواند سلامت سیستم قلبی و عروقی شما را افزایش دهد، به کنترل وزن کمک کرده و استخوان های شما را تقویت کند. آهسته دویدن به تجهیزات ورزشی کمی نیاز دارد و صرف نظر از این که شما در چه سطحی از آمادگی جسمانی هستید، می توانید آن را به روتین ورزشی خود اضافه کنید.

 

 

Jogging 01

 


آهسته دویدن مفید برای قلب

انجام ورزش های هوازی از جمله آهسته دویدن به طور منظم، به تقویت قلب و ریه ها کمک می کند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. با دویدن، قلب شما سخت تر کار می کند تا اکسیژن و مواد غذایی ضروری را به بدن شما برساند. در طول زمان، این افزایش حجم کاری قلب، موجب بهبود و کارایی بهتر سیستم قلبی و عروقی شما می شود. به گزارش انجمن قلب آمریکا، آهسته دویدن به کنترل فشار خون کمک می کند و سطح کلسترول خوب را افزایش می دهد.

 

بیشتر بدانیم: بهترین روش استفاده از تردمیل

 

 

Jogging 02

 


آهسته دویدن مفید برای کاهش وزن

با ترکیب دویدن آهسته با روتین ورزشی خود، می توانید شدت ورزش تان را بیشترکنید و با این کار به کنترل وزن تان کمک کنید. میزان کالری که شما طی یک جلسه ورزش می سوزانید، تحت تاثیر عواملی همچون شدت ورزش، طول زمان ورزش و وزن شما است. برای مثال، فردی با وزن ۱۵۴ پوند که با سرعت ۳.۵ متر در ساعت قدم می زند حدود ۱۴۰ کالری می سوزاند. اگر همان فردی با سرعت ۵ مایل بر ساعت بدود، حدود ۲۹۵ کالری را در همان زمان می سوزاند. اگر شما تازه دویدن را شروع کرده اید، اضافه کردن دوره های کوتاه مدت آهسته دویدن در مسیر پیاده روی روزانه تان راهی موثر برای افزایش شدت ورزش و افزایش تناسب اندام تان است.

 

 

Jogging 03

 


آهسته دویدن مفید برای استخوان ها

طبق گفته موسسه ملی سلامت استخوان ، آهسته دویدن یک ورزش با وزن بدن است که موجب سلامتی استخوان ها می شود و ریسک ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد. استخوان ها نیز همانند قلب و عضلات به ورزش واکنش نشان داده و قوی تر می شوند. بعد از دهه 20 زندگی، تراکم استخوان کاهش پیدا می کند، اما شما می توانید با پیاده روی منظم و آهسته دویدن از آسیب های استخوانی و پوکی استخوان جلوگیری کنید.

 

بیشتر بدانیم: لیفت طبیعی سینه با ورزش

 

 

Jogging 04

 


چند نکته

اگر شما فرد کم تحرکی هستید و یا شرایط بدنی دارید که ممکن است دویدن به شما آسیب بزند، قبل از شروع به دویدن با پزشک خود مشورت کنید. به آرامی و به تدریج آهسته دویدن را در برنامه ورزشی خود بگنجانید تا از آسیب های ناشی از ورزش بیش از حد جلوگیری کنید. دانشکده پزشکی ورزشی آمریکا حداقل ۳۰ دقیقه ورزش هوازی که می تواند شامل پیاده روی ۵ روز در هر هفته باشد را توصیه می کند. این مقدار ورزش به شما کمک می کند تا سلامت خود حفظ کرده و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش دهید.

 

بیشتر بدانیم: ورزش صورت شما را جوان تر می کند

 

 

منبع : www.livestrong.com
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر