12 ایده برای دکور پائیزی

12 ایده برای دکور پائیزی

 
 
0
 
 
پائیز بهترین زمان برای ترکیب رنگ های گرم در دکوراسیون است.روشن نشدن کولر ها،خنک تر شدن هوا و تغییر رنگ گیاهان نشان دهنده آمدن فصل پائیز دوست داشتنی است. با اضافه کردن برخی عناصر پائیزی شما میتوانید خود را برای تغییر فصل آماده کنید. در ادامه به شما کمک خواهیم کرد که چگونه خانه حود را برای آمدن پائیز آماده کنید.
 
 
1 2
 
 

1- استفاده از آثار و عناصری که تم و رنگ های پائیزی دارند.

با استفاده از آثار هنری با رنگ های پائیزی بر روی دیوار اصلی خانه به سرعت میتوانید حال و هوای پائیزی به خانه خود بدهید.شما میتوانید از تم هایی تاثیر گرفته از طبیعت با رنگ های پائیزی مانند نارنجی،زرد طلایی و قرمز استفاده کنید. اگر هنر انتزاعی را بیشتر ترجیح میدهید میتوانید از نقاشی هایی با رنگ قهوه ای و قرمز جگری بدون اینکه خیلی واضح باشند استفاده کرده و حال پائیز را به خانه خود بیاورید.
 
 
2
 
 

2- میز غذا خوری را تزئین کنید.

با توجه به اینکه شما میز غذا خوری خود را دوست دارید به صورت رسمی و یا روزمره تزئین کنید از رنگ های پائیزی استفاده کنید که در عین حال دکور خاص خود و شروع فصل جدید را نشان دهد.استفاده از سیب های زرد و قرمز را برای تزئینی روزمره در نظر بگیرید.شما میتوانید در طول فصل از عناصر مختلف استفاده کنید،
برای یک میز رسمی میتوانید از رومیزی و رانر های کتان استفاده کنید که در آن ها نقش و نگار هایی با رنگ ها و تم پائیز وجود دارد.
 
 
3
 
 

3- حیاط و یا تراس خود را باا الهاماتی از پائیز دکور کنید.

از درختچه های نخل و یا حصیر در کنار روبان هایی به رنگ پائیزی برای کنار نرده های تراس و یا در ورودی استفاده کنید تا با داشتن حیاط پائیزی خود را برای آمدن این فصل زیبا آماده کنید.
 
 
4
 
 

4- از شومینه برای نمایش فصل استفاده کنید.

شومینه شما مدت ها برای آمدن این فصل منتظر بوده است !  شما میتوانید با برگ های زرد و نارنجی خشک و یا با مخروط های کوچک و بزرگ کاج دکور پائیزی عالی را به نمایش بگذارید. همچنین میتوانید از کدو تنبل های نارنجی و یا شمع های رنگی مختلفی نیز استفاده کنید.
 
 
5
 
 

5- دمای سردتر میتواند جایگاهی دنج تر باشد.

جایگاهی دنج تر با دمایی سرد به این معنی است که با آمدن فصل سرما شما میتوانید در فضا هایی از خانه که دارای درجه گرمای کمتری هستند برای گرم تر شدن و دنج تر شدن از ملحفه هایی که کمی زخیم و به رنگ های پائیزی هستند برای جمع شدن افراد و استفاده از این پتو و ملحفه ها استفاده کنید،پس شما میتوانید با خزیدن زیر یکی از این ملحفه ها به همراه نوشیدنی گرم و کتابی مکانی دنج برای خود بسازید.
 
 
6
 
 

6- استفاده از اسانس و عطر های پائیزی.

دکور پائیزی فقط استفاده از عناصر و آثاری که شامل این فصل میشوند نیست بلکه شما باید از حواس دیگر خود نیز استفاده کنید. کیک کدو،سیب دارچینی و اولین آتش شومینه شما میتواند احساس پائیزی شما را افزایش دهد. همچنین استفاده از شمع ها معطر و اسانس هایی شامل بو های پائیزی مانند کاج و دارچین و کدو و ... را در نظر بگیرید.
 
 
7
 
 

7- استفاده از تخیل و ایجاد کارهای دستی.

پائیز زمان مناسبی برای بازدید از فروشگاه های وسایل خانه و صنایع دستی برای الهام گرفتن میتواند باشد.شما میتوانید به دنبال کارگاه ها و ورکشاپ هایی که نکاتی برای تزئین خانه ارائه میشوند برید.همچنین برنامه های تلوزیونی منبع الهام خوبی برای درست کردن کاردستی های پائیزی میتوانند باشند.
 
 
8
 
 

8- شیشه های تزئینی را با موادی که رنگ پائیزی دارند پر کنید.

اگر نمیخواهید بیش از حد برای تزئینات پائیزی خود خرج کنید شما میتوانید با پر کردن شیشه هایی از شکلات هایی به رن های پائیزی استفاده کنید و یا میتوانید  گل های خشک رنگی  در کنار این شیشه ها قرار دهید.

 

 

9

 

 

9- تاج های پائیزی برای خوشامد گویی به مهمانان.

با استفاده از شاخه و برگ های درخت انگور تاجی برای سر در خانه خود درست کنید تا با ورود مهمانان حال و هوای پائیز را به آن ها نیز منتقل و در عین حال خوش آمد گویی خوبی کنید. اگر تزئینات بیشتری را ترجیح میدهید اضافه کردن مخروط کاج،برگ،توت ها و دانخ های ذرت به تاج گل خود را میتوانید نیز در نظر داشته باشید.
 
 
10
 
 

10- استفاده از لوازم جانبی در همه اتاق ها.

رنگ های پائیزی را به همه اتاق ها با تغییر دادن رو بالشتی ها،فرش های کوچک،روتختی و پرده حمام اضافه کنید،سعی کنید از کدو های کوچک بر روی کانتر آشپزخانه برای تغییر سریع به حال و هوای پائیز نیز استفاده کنید.
 
 
11
 
 

11- شرکت در برنامه های پائیزی همراه با خانواده.

پائیز زمان عالی برای شرکت در برنامه های مدرسه فرزندان است،همچنین شما میتوانید به باغات سیب بروید و از چیدن سیب های پائیزی در کنار خانواده و آب و هوایی مطبوع لذت ببرید. پس خانواده خود را در فعالییت های پائیزی شرکت دهید قبل از اینکه زمستان و هوای سرد سراغتان بیاید.
 
 
12
 
 

12- استفاده از پارچه و پرده های زخیم تر.

خانه خود را با جایگزین کردن ملحفه،پتو و پرده های نازک با نوع زخیم ترشان آماده کنید. از رنگ های عمیق تر با جنس های غنی و زخیم تر استفاده کنید. تغییر به رنگ های گرمِ پارچه های موجود در خانه برای هماهنگی با دکور پائیزیتان مورد لازم است و به سرعت جان تازه ای از سقف تا زمین خانه تان را فرا خواهد گرفت.
 
از استفاده این 12 نکته لذت ببرید و قبل از آمدن زمستان به خانه خود رنگ و گرمای بیشتری ببخشید.
 
 
#پائیز #دکور #دیزاین #دکور_پائیزی #دیزاین_پائیزی #اکسیرنت
 
سایت مرجع : www.freshome.com
مترجم و گردآورنده: مریم آریاپور
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین مطالب این بخش

F2739a061aa25e0ced2ff697455878d1 همانطور که می دانید دکوراسیون داخلی با مفهوم زیبایی رابطه مستقیم دارد
بیشتر بخوانید در ...مد و دیزاین  

ویدیو اکسیر