مینیمالیسم چیست؟


ایجاد بیشترین تاثیر با استفاده از ساده ترین و کمترین اجزا

 

 

Cozy Minimalism00

 

 

مینیمالیسم واکنشی به مصرف گرایی است. چند دهه پیش، طراحی داخلی به شعار "بیشتر و بیشتر" پیوسته بود. اتاق هایی شلوغ با مبلمان سنگین و لوازم جانبی و تزئینی فراوان. چندی است که مینیمالیسمم در مقابل این سبک، مورد استقبال مردم قرار گرفته است. به مرور اتاق های بزرگ و تقریبا خالی طرفداران خود را یافتند. اتاق هایی که بنا بر کاربردشان طراحی و ساخته می شوند. مبلمان سنگین جای خود را به مبلمان ساده و با وزن کمتر دادند و تزئینات و وسایل جانبی کمتری در این طراحی به چشم می خورد. طراحی مینیمالیسم از بهترین طرح های کاربردی بهره می برد و آنها را با جزئیات ظریف و زیبا ترکیب می کند تا حس راحتی و آرامش را به فضای داخلی اضافه کند.

 

 

Cozy Minimalism01

 


1.تمرکز بر فضای کاربردی
کلید اصلی طراحی مینیمالیسم، تمرکز بر کاربرد است. سعی کنید اتاق ها را بر اساس کاربدشان طراحی کنید. به طور مثال، در طراحی اتاق خواب، تخت خواب را در مرکز توجه و کانونی ترین نقطه اتاق به گونه ای قرار دهید که جزئیات دیگر جلب توجه نکنند. نکته کلیدی در طراحی مینیمالیسم همین است. مهمترین جز هر اتاق کاربرد آن است وشما با قرار دادن تخت خواب در کانونی ترین نقطه توجه، اولین گام را در رعایت این سبک برداشته اید. در طراحی اتاق نشیمن، بر روی یک نقطه از اتاق برای نشیمن تمرکز کنید و با قرار دادن یک مبل اصلی در آن جا، آن قسمت را مرکز توجه و دید قرار دهید. بگذارید بقیه عناصر نقش حمایتی از مبل اصلی را داشته باشند و همچنان مبل شما در مرکز توجه باشد. در انتخاب مبلمان توجه کنید که در عین شیک بودن سادگی را رعایت کنید و مبلی را انتخاب نمایید که بیش از حد جلب توجه نکند.

 

 

Cozy Minimalism02

 


2.ترکیب بافت های مختلف
بعد از مشخص شدن نقطه کانونی اتاق، نوبت به راحتی و دنج بودن طراحی می رسد. برای این کار از اجزا با بافت های مختلف و متناسب استفاده کنید تا باعث جذابیت بصری شود. عکس بالا مثال خوبی از ترکیب بافت های مختلف است: بافت فرش، میز چوبی کنار تخت ، روتختی نرم و خزدار و در نهایت بافت خزمانند و نرم دیوارکوب، باهم موجب ایجاد جذابیت بصری شده است.(ترکیب لایه هایی از اجزا سخت همچون چوب با اجزا نرم همچون فرش و پارچه ها ی نرم و خز مانند)
شما مجبور نیستید دقیقا عین عکس عمل کنید، اما هدف ایجاد حس کنتراست بین اجزا است.

 

 

Cozy Minimalism03

 


3. لوازم جانبی و تزئینی
به غیر از ترکیب بافت ها با یکدیگر، لوازم جانبی بهترین راه برای ایجاد جذابیت بیشتر هستند. هر شی که ارزش زیبایی شناختی را به اتاق اضاقه کند، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اگر مردد هستید که کدام نوع از لوازم جانبی را انتخاب کنید، چند مثال ساده از آنها را در زیر برایتان آورده ایم:
قالیچه های کوچک
دیوارکوب های پارچه ای
تابلوهای هنری
آیینه های بزرگ
کاسه و سینی های تزئینی
میز قهوه به همراه کتاب 
شمع
قاب عکس
گلدان های گل و گیاه
به یاد داشته باشید که در استفاده از لوازم جانبی، تعادل را رعایت کنید. قرار دادن لوازم جانبی در جای مناسب موجب هماهمنگی و زیبایی هر چه بیشتر خواهد شد.

 

#مینیمالیسم #مینیمال #طراحی_داخلی #اکسیر #سلامتی #جوانی

 

سایت مرجع : freshome.com
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر