خواص شگفت انگیز پاپایا برای سلامتی پوست و مو

خواص شگفت انگیز پاپایا برای سلامتی پوست و مو

Pupas Amazing Properties 1


خواص پاپایا
1_ فیبر بالا : این میوه به‌دلیل فیبر بالا، به گوارش کمک‌کرده و سمومی که ممکن است باعث سرطان شوند را در روده بزرگ جذب‌کرده و آنها را از طریق حرکت روده دفع‌می‌کند و درخششی زیبا به پوست‌تان می‌دهد.
2_ سرشار از ویتامین‌ها و موادمعدنی : این میوه مقدار زیادی ویتامین C دارد که یک آنتی‌اکسیدان قوی است. این ویتامین به درمان جراحت‌ها کمک‌کرده، خطر سرطان ناشی از استرس اکسیداتیو را کاهش‌داده و سیستم ایمنی را برای مبارزه با مشکلات معمول مانند سرماخوردگی و سرفه تقویت‌می‌کند. این میوه از ویتامین A و مواد معدنی مانند فسفر، آهن، پتاسیم، مس، منگنز، کلسیم و منیزیم نیز سرشار است. ویتامین A برای حفظ سلامت بینایی و فسفر برای سلامت قلب لازم است.

 

Pupas Amazing Properties 2

 

خواص پاپایا برای پوست
۱. پوست را مرطوب و شفاف می کند : هم خوردن پاپایا و هم استفاده از آن به صورت ماسک، پوست صورت را صاف و نرم می‌کند. استفاده منظم از میوه پاپایا ، پوست صورت را برای مدت زیادی شفاف و درخشان نگه می‌دارد. از آنجا که میوه پاپایا منبعی غنی از ویتامین A است، با شکستن پروتئین‌های غیرفعال، به از بین ‌بردن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند.
آنزیم‌های موجود در این میوه ، تمام آثار خشکی و پوسته‌پوسته‌شدن را رفع‌کرده و آن را هیدراته می‌کنند.
بتاکاروتن، آنزیم‌ها و مواد شیمیایی گیاهی موجود در پاپایا به زیبایی کمک‌می‌کنند. آنزیم پاپائین، درکنار اسیدهای آلفاهیدروکسی، مانند یک لایه‌بردار قوی عمل‌کرده و پروتئین‌های غیرفعال و سلول‌های مرده پوست را ازبین‌می‌برند. این کار، پوست شما را روشن‌تر و صاف‌تر می‌کند.

 

 

Pupas Amazing Properties 3

 

2. چین‌وچروک را کاهش‌می‌دهد : پوست این میوه حاوی آنزیم‌هایی است که سلول‌های مرده را از سطح پوست برمی‌دارند. این کار به رفع چین‌و‌چروک و نقطه‌های پیری کمک‌می‌کند.
وجود ماده‌ای به نام آلفا هیدروکسی اسید در پاپایا باعث می‌شود که این میوه به عنوان ماده‌ای جوان‌کننده شناخته شود اما نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد زیرا آلفا هیدروکسی یک اسید است و استفاده بیش از حد از اسید روی پوست ممکن است باعث خشکی، خارش و سوزش پوست شود.

 

Pupas Amazing Properties 4

 

فواید پاپایا برای مو
1. رشد مو را تحریک‌می‌کند : این میوه اسیدفولیک دارد که به افزایش گردش خون در فولیکول‌های مو کمک‌کرده و رشد مو را افزایش‌می‌دهد.
2. مو را نرم می‌کند : این میوه به دلیل مقدار زیاد ویتامین A، تولید سبوم (چربی پوست سر) را افز ایش‌می‌دهد. سبوم، روغن طبیعی بدن شماست و تولید آن، مو را نرم نگه‌می‌دارد.
3. شوره سر را کنترل‌می‌کند: یکی از دلایل اصلی شوره سر، عفونت قارچی است. خواص ضدقارچی دانه‌های این میوه به کنترل و جلوگیری از شوره سر کمک‌می‌کند.

 

Pupas Amazing Properties 5

 

ماسک پایاپا برای صورت
1. برای جلوگیری از شل شدن‌پوست صورت، ترکیبی از میوه پاپایا به اضافه عسل و آرد برنج را خوب له کنید تا به شکل خمیر دربیاید.سه بار در هفته و به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت خود قرار دهید.
2. از پاپایا می‌توان به عنوان اسکراب یا لایه‌بردار بدن نیز استفاده کرد. کافی است یک پاپایای خام را با مقداری عسل، نمک دریایی و روغن زیتون ترکیب کرده و روی پوست بمالید.
3. پاپایا برای درمان لکه‌‌های تیره پوست نیز استفاده می‌شود. ترکیب پاپایای له‌شده با شیر به مرور باعث روشن‌شدن لکه‌های تیره و شفاف و درخشان شدن صورت می‌شود.

#فواید #میوه_پایایا #سلامتی #پوست #مو

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر