۷ فایده استفاده از شیر الاغ


۷ فایده استفاده از شیر الاغ :

شیر الاغ چیست؟


شیر الاغ که از الاغ های اهلی شده تهیه میشود از زمان کلوپترا،ملکه مشهور مصر باستان مورد استفاده قرار گرفته میشود.
در داستان ها شنیده ایم که او برای حفظ و زیبایی بیشتر هر روز در حمامی از شیر الاغ حمام میکرده. و به همین دلیل تا به الان از این شیر در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده بسیاری شده است. در ادامه به بخشی از فواید این شیر شگفت انگیز میپردازیم :

 

Donkey Milk 8

 


۱- فوائد شیر الاغ برای کودکان


شیر الاغ به دلیل شباهت زیاد به شیر انسان و داشتن رنج  PH  هفت الی 7.2 که در رنج PH شیر انسان قرار میگیرد میتواند بسیار مفید برای کودکان زیر 3 سال که از شیر مادر استفاده میکنند،باشد.

 

Donkey Milk 1

 


۲- مفید برای رژیم روزانه و بهبود متابولیسم


شیر الاغ برای دستگاه گوارش ما انسان ها به دلیل کم چرب بودن بسیار مفید و قابل هضم است. این شیر که حاوی انواع مواد معدنی،پروتئین ها و ویتامین ها هست میتواند سیستم دفاعی بدن را قوی تر،فلور روده(باکتری های مفید موجود در روده) را بازسازی و سوخت و ساز و متابولیسم را بهبود بخشد. داشتن این شیر در رژیم روزانه بسیار کارآمد است.

 

 Donkey Milk 2

 


۳- تقویت کننده انرژی


زمان فرانسیس اول،پادشاه فرانسه،هنگامی که او خسته از جنگ ها به دنبال انرژی بیشتر بود به توصیه پزشکش که متخصصی از قسطنطنیه بود به درمان با شیر الاغ روی آورد،به گفته فرانسیس او سلامتی خود را به شیر الاغ مدیون است. در دنیای امروزه هم به صورت علمی بهبود انرژی با این نوع شیر ثابت شده است.

 

Donkey Milk 9

 


۴- درمان مشکلات پوستی


اگر دارای آکنه و جوش در سطح پوست خود هستید بدون شک شیر الاغ را برای درمان خانگی خود در نظر بگیرید چرا که این شیر تضعیف کننده آکنه و جوش میباشد و در عین حال ترمیم کننده پوست خواهد بود که در زمان کم شما پوستی درخشنده و عاری از هرگونه اکنه و جوش دست خواهید یافت.

 

Donkey Milk 4

 


۵- مبارزه با یبوست


از آنجایی که این شیر به راحتی قابل هضم است،به افرادی که از یبوست رنج میبرند کمک خواهد کرد. این شیر برای هر سنی مناسب هست و جای نگرانی نخواهید داشت به راحتی خود و فرزندانتان استفاده کنید و مطمئن باشید با مشاهده کردن نتایج استفاده از این شیر همه دوستش خواهند داشت.

 

Donkey Milk 6

 


۶- درمان سرفه و مشکلات تنفسی


این شیر همچنین قادر به درمان سرفه و مشکلات تنفسی است. شیر را گرم کنید و با نوشیدن آن به بهبود گلو درد و سرفه خود کمک کنید.
نوشیدن این شیر به طور منظم برای یک ماه بدون توقف،مشکلات تنفسی شما را نیز کاهش خواهد داد.

 

Donkey Milk 7

 


۷- کاهش وزن !


تحقیقات نشان داده است که شیر الاغ به لطف باکتری های مفید که در آن موجود است میتواند به کاهش وزن کمک کند،این باکتری ها که به سرعت در حال گسترش و تولید انرژی هستند در کاهش میزان چربی بدن بسیار موثر است پس میتوانید شیر الاغ بنوشید و به وزن ایده آل خود دست یابید .

 

ادامه این مطلب به زودی در سایت اکسیر منتشر خواهد شد...

 

ترجمه و گردآوری : مریم آریاپور

این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطاب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • http://www.gravatar.com/avatar/6d66d6b1b951f92094644650fafb8de4?s=100&d=mm

    مهمان (سارا)

    سلام
    خیلی ممنون از مطلب بسار مفیدتون.

ویدیو اکسیر