فواید استفاده از شیر الاغ

فواید استفاده از شیر الاغ

 
در مطالب قبلی به 7 فایده استفاده از شیر شگفت انگیز الاغ پرداختیم و در ادامه نیز بخشی از فواید دیگر این شیر می پردازیم :
 
 
Donkey Milk 8 
 

8- غنی از امگا 3

این شیر غنی از امگا 3 است و با اثرات ضد التهابی خوبی که دارد بر بیماری های قلبی و عروقی اثر گذاشته و این نوع بیماری ها را بهبود می بخشد،همچنین برای مغز بسیار مفید است چرا که در سرعت عمل، فکر کردن و کارکرد تاثیر گزار است.
 
 
Donkey Milk 9 
 

9- مرطوب کننده مناسب پوست

از آنجایی که این شیر شامل بسیاری از مرطوب کننده ها هست،از زمان های قدیم به عنوان صابون، لوسیون و مرطوب کننده بدن مورد استفاده قرار می گرفته است. به صورت علمی ثابت شده که اثر مرطوب کنندگی و صاف کنندگی این نوع شیر بر روی پوست انسان نسبت به شیر های دیگر بیشتر است.
 
 
Donkey Milk 10 
 

10- جایگزین شیر گاو

همانطور که می دانید شیر گاو به دلیل ایجاد آلرژی برای برخی از کودکان، نمی تواند جایگزین مناسبی برای شیر مادر باشد. اگر شیر مادر موجود نباشد شیر الاغ به خودی خود منبع مفیدی میتواند برای کودکان شیرخوار باشد به ویژه برای مواردی که کودک آلرژی غدایی و جذب ضعیفی دارد.
 
 
Donkey Milk 14 
 

11- منبعی از کلسیم

کلسیم اساس ساختار استخوانی است،همانند سایر شیرها،مقدار بالای کلسیم موجود در شیر الاغ میتواند به کمبود کلسیم کمک کند.با تشکر از مواد معدنی موجود در شیر الاغ،استخوان ها می توانند تقویت شوند،مخصوصا برای مسئله فرسایش استخوانی و یا همان پوکی استخوان بانوانی که در سن یائسگی هستند میتواند بسیار مفید و از فرسایش بیشتر جلوگیری کند.
 
 
Donkey Milk 12 
 

12- درمان ویتیلیگو و یا پیسی

ویتیلیگو و یا پیسی یک نوع بیماری است که با از بین بردن رنگدانه های سلول های پوستی باعث ایجاد لک های سفید بر روی سطح پوست میشود که میتواند بر روی هر قسمتی از بدن ایجاد شود و با نوشیدن و استفاده کردن از شیر الاغ شما میتوانید نشانه های این بیماری را کمتر و یا از بروز بیماری جلوگیری کنید.
 
 
Donkey Milk 13 
 

13- درمان و بهبود سرطان

شیر الاغ میتواند منبع مفیدی برای فردی که در حال مبارزه با سرطان است باشد،چرا که در بدن های سرطانی سلول های بدن شروع به تخریب سلول های سرطانی می کنند،در همین حال شیر الاغ که حاوی انواع مواد مناسب برای بهبود سیستم ایمنی بدن است میتواند در جلوگیری از رشد سلول های سرطانی نقش به سزایی داشته باشد.همچنین گفته میشود که سلول های خون ساز بدن انسان میتواند از شیر الاغ تغذیه مناسبی داشته باشند.
و در نهایت این شیر برای افرادی که مورد تشخیص سرطان قرار گرفته و در حال درمان،شیمی درمانی و ... هستند بسیار مفید و مهم تلقی میشود.
 
 
 

ترجمه و گردآوری : مریم آریاپور

این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع و درج لینک غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قانونی قرار میگیردد.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر