درمان سرطان با قارچ گانودرما

درمان سرطان با قارچ گانودرما

 
 
Ganoderma Cancer 0
 
 
تحقیقات نشان میدهد که قارچ گانودرما حاوی ترکیباتی است که  سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری می کند.این قارچ از قدیم برای درمان سرطان و سرکوب رشد تومور استفاده شده است.
 
 
 
 
 
Ganoderma Cancer 2
 
 

بررسی گانودرما برای سرطان

برخی گونه های گانودرما به ویژه گانودرما لوسیدم قارچ های دارویی در نظر گرفته شده که به منظور ارتقا سلامتی و بیماری های سخت مورد استفاده قرار می گیرند.مصرف این نوع قارچ در غرب فقط در چند دهه گذشته صورت گرفته است در صورتی که در آسیا قدمت مصرف پزشکی/سنتی این قارچ به هزاران سال می رسد.
تحقیقات دهه های معاصر نشان میدهند که لوسیدم و دیگر گونه های قارچ گانودرما حاوی اجزای فعال زیستی،از جمله پلی ساکارید ها مانند بتاگوکان و اسید گندوریک هستند که این ترکیبات علیه برخی سلول های سرطانی عمل می کنند و از رشد تومور جلوگیری کرده است.
 
 
Ganoderma Cancer 3
 
 

استفاده های سنتی از قارچ گانودرما

قارچ های گیاهی جز طب سنتی در آسیا شرقی بوده و هست،در پزشکی سنتی چین گاهی اوقات از قارچ گانودرما به عنوان " اکسیر جاودانگی " یاد می کنند چرا که دریافته بودند این قارچ طول زندگی را افزایش می دهد و در برابر بیماری ها انسان را مقاوم می کند.
همچنین به منظور ارتقا تمرکز،آگاهی درونی،قدرت و تعادل استفاده شده است.
 
 
 
 
Ganoderma Cancer 4
 
 

اجزای فعال گانودرما

تعدادی از اجزای شناسایی شده ضد سرطانی این قارچ عبارتند از : 
آدنوزین
پلی ساکاریدها از جمله بتاگلوکان
اسید های گنودریک
 
بتاگلوکان: بتاگلوکان به طور طبیعی پلی ساکارید تولید می کند که اغلب به اصطلاح دارویی موجود است.این قندهای پیچیده مشاهده شده اند که باعث افزایش فعالیت سلول های ایمنی میشوند.
به عنوان مثال،بتا گلوکان ها باعث ایجاد فعالیت در سلول های قاتل طبیعی میشوند که میتوانند سلول های تشکیل دهنده یک تومور را هدف قرار داده و از بین ببرند.
اسید های گنودریک : این نوع اسید ها خاصیت ضد التهابی دارند و در آزمایشات نشان داده شده است که می تواند سلول های سرطانی را از بین ببرند،هرچند به تحقیقات بیشتری لازم است تا تاثیر قطعی این اسید را بر بدن انسان ثابت کند.
 
 
Ganoderma Cancer 5
 
 

شیمی درمانی

در آزمایشات گانودرما مشاهده شده است که باعث افزایش حساسیت سلول های سرطانی تخمدان به سیس پلاتین ( یک نوع داروی شیمی درمانی ) شده است. همچنین در مطالعات حیوانی کاهش تهوع ناشی از داروی سیس پلاتین مشاهده شده است.
 
 
 
Ganoderma Cancer 6
 
 

شواهد انسانی اثرات ضد سرطان

اکثر تحقیقات موجود قارچ گانودرما در آزمایشگاهات حیوانی انجام شده است،اما در یک تحقیق کوچک که شامل 34 بیمار مبتلا به سرطان پیشرفته است،محققان مشاهده کردند که با استفاده 1800 میلی گرم از مکمل های قارچ گانودرما ایمنی بدن این افراد را در پیشرفت سرطان افزایش داده است.همچنین سطح آنتی اکسیدانی پلاسما خون را افزایش داده است،چرا که آسیب اکسیداتیو و التهاب به طور فزاینده ای به پیشرفت برخی سرطان ها کمک می کنند و آنتی اکسیدان ها میتوانند باعث کاهش اکسیداتیو با خنثی سازی رادیکال های آزاد شوند.
 
#گانودرما #سلامتی #سرطان #شیمی_درمانی #تومور #اکسیر #جوانی 
 

سایت مرجع : www.nootriment.com
ترجمه : مریم آریاپور
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر