مهمترین عاملی در سلامت و جوانی پوست

 

 مهمترین عاملی که در سلامت و جوانی پوست باید مورد توجه ویژه قرار گیرد اجتناب از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید و استفاده از کرم های ضد آفتاب است .

 

Protects The Skin Against Sunlight 2 

 

 عوامل بسیار زیادی در جوانی و زیبایی پوست موثر است که در این بحث به یکی از مهمترین آنها خواهیم پرداخت و در ادامه به ریتنویدها که تاثیر بسزایی درجوانی پوست دارند نیز اشاره خواهیم کرد.

 

چگونه پوست خود را جوان نگه داریم ؟

در تحقیقات جدید دانشمندان آمریکایی مشخص شده است که مهمترین عاملی که در سلامت و جوانی پوست باید مورد توجه ویژه قرار گیرد اجتناب از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید و استفاده از کرم های ضد آفتاب است .

 

Protects The Skin Against Sunlight 3

 

قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید بدون استفاده از کرم ضد آفتاب ، منجر به افزایش چین و چروک های پوست ، ایجادسرطان پوست ، قابلیت ارتجاعی بسیار پایین پوست و ایجاد لکه های تیره روی پوست می شود . همچنین استفاده مرتب و روزانه از کرم های نرم کننده (moisturizer)  پوست برای جوان نگه داشتن پوست شما بسیار موثر است

در ضمن نکته ی مهم دیگر ، موادی به نام رتینویدها ( Retinoids) هستند که به طور کلی می توانند به نگه داری و بهبود کیفیت سرتاسری پوست ( از بین بردن چین و چروک ، اثر آکنه و لک های قهوه ای پوست ) کمک کنند . به عنوان مثال ریتنویدی به نام ترتینوین (Tretinoin)  برای معالجه چین و چروک های پوست هم اکنون در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد.

بیشتر بدانیم : 8 نکته زیبایی از فرشتگان ویکتوریا سیکرت

 

Protects The Skin Against Sunlight 1 

 

ریتنویدها متعلق به گروهی از مولکول ها هستند که از نظر ساختاری و شیمیایی به ویتامین A  مرتبط هستند.

به علت نقشRetinoids در تنظیم رشد سلول های اپیتیلیال ( Epithelial ) یا مخاطی ، این دسته از مولکول ها ( Retinoids )  در پزشکی مورد استفاده بسیار قرار میگیرند.

هم اکنون تحقیقات فراوانی بر روی ریتنویدها و قابلیت آنها برای معالجه و درمان سرطان های پوست انجام می گیرد ، در حال حاضر از ماده ای به نام 9-cis retinoic acid   برای معالجه آسیب ها و زخم های پوستی که به وسیله ی سرطانی به نام Kaposi sarcoma

ایجاد می شوند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر