چرا باید قهوه بنوشیم


6 دلیل که شما را متقاعد می کند قهوه بنوشید

 

 

Coffee00

 


قهوه منبع غنی از آنتی اکسیدان است. مردم کشورهای غربی بیشتر از قهوه آنتی اکسیدان دریافت می کنند تا از میوه جات و سبزیجات. مطالعات مختلف نشان می دهند که مصرف کنندگان قهوه کمتر در معرض بیماری های جدی هستند. اگرچه بسیاری از این تحقیقات عینی هستند، با این وجود شواهد نشان می دهند که قهوه بی ضرر است.

 

 

Coffee01

 

 

1. کاهش ریسک دیابت نوع 2

در دیابت نوع 2 سطح قند خون به دلیل مقاومت انسولین یا ناتوانی در ترشح انسولین، بالا می رود. محققان طی 18 بررسی روی 457،922 شرکت کننده، دریافتند که مصرف قهوه ریسک ابتلا به دیابت نوع 2 را می تواند کاهش دهد. بر اساس این بررسی، مصرف روزانه هر فنجان قهوه ممکن است ریسک ابتلا به دیابت نوع 2 را 7 درصد کاهش دهد. این یافته مهمی است چون دیابت نوع 2 یکی از بزرگترین مشکلات سلامتی در جهان است، در حال حاضر بیش از 300 میلیون نفر در جهان مبتلا به این بیماری هستند.
علاوه بر این، مطالعات دیگری نیز انجام شده و نتیجه مشاهدات کاهش 67 درصدی ریسک ابتلا به دیابت نوع 2 را نشان می دهد.

 

 

Coffee02

 


2. کاهش ریسک ابتلا به آلزایمر

بیماری آلزایمر شایع ترین بیماری عصبی در دنیا و عامل اصلی زوال عقل است. طی یک مطالعه معلوم شد افرادی که قهوه می نوشند 65 درصد کمتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به آلزایمر هستند. طبق این تحقیق افرادی که 2 فنجان یا کمتر ، قهوه در روز مصرف کرده اند و آن هایی که بیش از 5 فنجان مصرف کرده اند، ریسک بیشتری نسبت به افرادی که در روز 3 الی 5 فنجان قهوه مصرف کرده اند، تهدیدشان می کند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که نوشیدن روزانه 3 الی 5 فنجان قهوه، مناسب است. مطالعات مشابه دیگری نیز انجام شده است که نتایج مشابهی را نشان می دهند. بیماری آلزایمر در حال حاضر غیر قابل درمان است و پیشگیری از آن بسیار مهم است.

 

 

Coffee03

 


3. کاهش ریسک ابتلا به سرطان کبد

به نظر می رسد که قهوه برای کبد بسیار مفید است. مطالعات نشان می دهد که مصرف کنندگان قهوه تا 80 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سیروز کبدی هستند. علاوه بر این به نظر می رسد که نوشیدن قهوه خطر ابتلا به سرطان کبد (دومین دلیل شایع مرگ بر اثر سرطان در سراسر جهان)، را کاهش می دهد.
در مطالعه ای در ژاپن، افرادی که 2 تا 4 فنجان قهوه در روز نوشیده بودند، 43 درصد کمتر دارای این سرطان بودند. افرادی که 5 یا چند فنجان بیشتر می نوشیدند، 76 درصد کاهش را داشتند. در مطالعات مشابه دیگر نیز همین نتایج به دست آمده است.

 

 

Coffee04

 


4. کاهش قابل توجه ریسک ابتلا به پارکینسون

بیماری پارکینسون دومین بیماری عصبی کشنده در سراسر جهان است. این بیماری با مرگ سلول های تولید کننده دوپامین در مغز شناخته می شود. در یک مطالعه گسترده، افرادی که 3 فهجان قهوه در روز می نوشیدند، 29 درصد کمتر در معرض ریسک ابتلا به پارکیسون بودند. در مطالعات دیگر نیز نشان داده شد که مصرف کنندگان قهوه و چای، کمتر در معرض خطر ابتلا به پارکینسون هستند.
نکته مهم این است که کافئین موجود در قهوه به کاهش ریسک پارکینسون کمک می کند. بنابراین قهوه هایی که کافئین آنها گرفته شده است، مناسب نیستند.

با این 6 ماده غذایی قهوه تان را سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان کنید.

 

Coffee05

 


5. کاهش ریسک ابتلا به افسردگی

افسردگی یک اختلال ذهنی رایج و جدی است که می تواند منجر به کاهش شدید کیفیت زندگی شود. حدود 4/4 درصد مردم آمریکا معیارهای بالینی افسردگی را دارا می باشند. در یک مطالعه افرادی که قهوه می نوشند، 20 درصد کم تر احتمال افسرده شدن را دارند.
همچنین خودکشی در افرادی که قهوه می نوشند، بسیار پائین است. بر اساس سه مطالعه انجام شده، افرادی که 4 یا چند فنجان قهوه در روز نوشیده بودند 55 درصد کمتر به فکر خودکشی می افتادند.

 

 

Coffee06

 


6. کاهش ریسک مرگ زودرس

آسیب سلولی اکسیدیتیو (پیروزی رادیکال های آزاد بر دفاع آنتی اکسیدانی بدن)، یکی از مکانیزم های پس از پیری است. قهوه سرشار ازآنتی اکسیدان است که به جلوگیری از استرس اکسیدیتیو سلولی کمک می کند و در نتیجه روند پیری را کاهش می دهد. طی یک مطالعه بر روی 402،260 نفر بین سنین 50 تا 71، مشخص شد که قهوه ممکن است به افزایش طول عمر کمک کند. افرادی که قهوه می نوشند 12 درصد مردان و 16 درصد زنان، کمتر احتمال مرگ زودرس تهدیدشان می کند.
نکته مهم: به خاطر داشته باشید که با مصرف بیش از 6 فنجان در روز قوه، این ریسک افزایش می یابدد. بنابراین به نظر می رسد که مصرف متعادل قهوه می تواند مفید باشد و در عین حال نوشیدن بیش از حد آن میتواند مضر باشد.

 

 

سایت مرجع : www.healthline.com
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر