خواص و فواید شگفت انگیز روغن جوجوبا

خواص و فواید شگفت انگیز روغن جوجوبا

 JOJOBA 1

روغن جوجوبا از دانه گیاه جوجوبا که در مناطق صحرایی آریزونا و مکزیک به عمل می آید، گرفته می شود. یک واقعیت جالب این است که تقریبا نیمی از وزن دانه جوجوبا را روغن آن تشکیل می دهد. این روغن طلایی رنگ و بی بو است. همچنین این روغن هیچگونه اثر سمی ندارد و به ندرت سبب ایجاد واکنش حساسیتی می شود. این روغن بی رنگ و بی بو خواص زیادی برای پوست دارد.
روغن جوجوبا یک مرطوب کننده عالی بشمار می آید زیرا رطوبت کافی را برای پوست بدون مسدود کردن منافذ آن فراهم می کند. برای هر نوع پوست مناسب است و این بدان علت است که تعادل چربی طبیعی پوست را بحالت اولیه باز می گرداند. بنابراین در پوست های چرب یا ترکیبی ، غدد چربی را از تولید بیش از حد چربی کنترل نموده و در پوست خشک مقدار نیاز به رطوبت اضافی را تامین می کند.
روغن جوجوبا دارای اثر نفوذکنندگی عمیق بر روی پوست است و این باعث می شود که در جلوگیری و درمان خشکی پوست بسیار مؤثر باشد. همچنین، این ماده می تواند از دست دادن آب از بافت‌ها را کاهش دهد بنابراین، به لایه‌های پوست امکان می‌دهد که هیدراته و مرطوب باقی بمانند. این عمل از ایجاد چین و چروک جلوگیری و همچنین چروک های سطحی تا متوسط را درمان میکند.
این گیاه سرشار از ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان طبیعی است که مانع بروز چین و چروک بر روی پوست می شود.

 

JOJOBA 2

کاهش چین و چروک پوست
روغن جوجوبا علاوه بر خاصیت مرطوب کننده پوست به دلیل وجود ویتامین E با از بین بردن رادیکال های آزاد ر کاهش چین و چروک پوست صورت نیز موثر است، بنابراین شما را جوان تر و شاداب تر نشان می دهد.
روغن جوجوبا دارای اثر نفوذکنندگی عمیق بر روی پوست است و این باعث می شود که در جلوگیری و درمان خشکی پوست بسیار مؤثر باشد. همچنین، این ماده می تواند از دست دادن آب از بافت‌ها را کاهش دهد بنابراین، به لایه‌های پوست امکان می‌دهد که هیدراته و مرطوب باقی بمانند. این عمل از ایجاد چین و چروک جلوگیری و همچنین چروک های سطحی تا متوسط را درمان میکند.
این گیاه سرشار از ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان طبیعی است که مانع بروز چین و چروک بر روی پوست می شود.

 

JOJOBA 3

 

خواص روغن جوجوبا برای رشد مو و ابرو
استفاده از روغن جوجوبا برای رشد مو یک راه عالی است، روغن جوجوبا فولیکول های مسدود شده مو را باز کرده و به افزایش رشد مو کمک می کند.
همچنین روغن جوجوبا به رشد ابرو و ضخیم شدن موی ابرو کمک می کند.

*خواص روغن جوجوبا برای شوره سر
جوجوبا یک مرطوب کننده عالی برای پوست سر بوده که از ایجاد شوره جلوگیری می کند.

 

JOJOBA 4

 

فواید دیگر روغن جوجوبا

*فواید خواص روغن جوجوبا برای ناخن
روغن جوجوبا ناخن را در برابر خشکی و شکنندگی محافظت می کند و باعث افزایش رشد ناخن می شود.

*روغن جوجوبا سیاهی دور چشم را درمان می کند
مطالعات نشان داده که روغن جوجوبا سیاهی دور چشم را درمان می کند.
مقادیر مساوی روغن جوجوبا و روغن بابونه را ترکیب کنید و 10 تا 15 دقیقه به آرامی زیر چشم ها ماساژ دهید، سپس با با آب گرم بشویید.

*روغن جوجوبا و درمان ترک های پوستی در بارداری
روغن جوجوبا باعث پیشگیری و درمان ترک های پوستی در بارداری می شود.
در دوران حاملگی و پس از زایمان روزی دو بار مقداری روغن جوجوبا را بر روی شکم خود ماساژ دهید تا ترک های پوستی درمان شوند.

 

JOJOBA 5

 

راهنمایی در مورد استفاده از روغن جوجوبا برای پوست
قبل از اینکه از روغن جوجوبا برای پوست استفاده کنید، ابتدا بر روی قسمتی از پوست تست کنید. این آزمایش ساده پوستی به ویژه برای کسانی که دارای پوست بسیار حساس هستند مهم است. اگر همه چیز به خوبی پیش برود و هیچ واکنش آلرژیکی وجود نداشته باشد، در این صورت آن‌را فقط بر روی صورت امتحان کنید. حین استفاده مراقب باشید روغن را قورت ندهید و با چشم تماسی نداشته باشد. در صورت قورت دادن ممکن است باعث مشکلات گوارشی شود، در حالی که در صورت تماس با چشم باعث التهاب خفیف تا شدید می‌شود. این نکته را در ذهن داشته باشید که روغن جوجوبا را از راه‌های مختلفی بر روی پوست صورت امتحان کنید.

 

JOJOBA 6

 

نحوه استفاده از روغن جوجوبا برای چین و چروک
*روش 1: نیاز دارید که برای از بین بردن خطوط ریز که در دور چشم ها ظاهر می شوند تلاش بیشتری بکنید. یک کاسه کوچک بردارید و 30 قطره روغن جوجوبا داخل آن بریزید. سپس ده قطره روغن گلیسیرین، روغن اسطوخودوس، روغن نرولی و حدود 50 قطره روغن کرچک اضافه کنید. همه این روغن ها را به خوبی ترکیب کنید. حال، یک قطره از این روغن را روی انگشت حلقه دست چپ قرارداده و به آرامی اطراف چشم بمالید. فقط مراقب باشید تا روغن با چشم تماس پیدا نکند. هر شب قبل از رفتن به رخت خواب این ترکیب را بمالید.

*روش 2: هنگامی که با مشکل چین و چروک پوست صورت روبرو می شوید، در این صورت باید از روغن جوجوبا به عنوان مرطوب کننده پوست استفاده کنید. صورت خود را با آب گرم و پاک کننده های روزمره صورت بشویید و سپس به آرامی خشک کنید. مقدار کمی روغن جوجوبا را بر روی توپ پنبه ای بمالید و آن را به سراسر صورت به صورت یک لایه نازک بمالید. از روغن بیش از حد که باعث اشباع شدن چهره می شود استفاده نکنید. اگر احساس می کنید که میزان روغن روی صورت بیش از حد است با استفاده از یک گلوله پنبه ای خشک روغن اضافی را پاک کنید. چون این روغن به راحتی جذب پوست می شود و پس از اعمال آن احساس چرب بودن دست نمی دهد می توانید آن را به عنوان مرطوب کننده روزانه در طول روز مصرف کنید.

*روغن جوجوبا بیش از هر محصول چین و چروک دیگر برای مراقبت از پوست ترجیح داده می شود چون دارای محتوای سمی نیست. مهم تر از همه به صورت طبیعی دارای خاصیت ضدحساسیت است و به ندرت منجر به عارضه جانبی در پوست می شود. در هنگام خرید روغن جوجوبا باید کمی مراقب باشید. برچسب روی آن را با دقت بخوانید تا حاوی خالص ترین و طبیعی ترین روغن باشد.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر