روش های طبیعی درمان برخی بیماری ها با پرسیاوشان

روش های طبیعی درمان برخی بیماری ها با پرسیاوشان

Maidenhair 1

 

پرسیاوشان سرخسی است که در سرتاسر ایالت متحده، بریتانیا و اروپا و در تمام مناطق مرطوب دنیا رشد می کند. این گیاه فواید سلامتی بسیاری دارد و مصریان و رومیان از آن به طور مداوم استفاده می کردند. پرسیاوشان حاوی ایزوکوئرسیترین، روتین و استراگلین، تانن ها، کومارین، ویتامین ها و مواد معدنی است.

پرسیاوشان را می توانید در فصل بهار از مناطق مرطوب، گرمسیری و در ارتفاعات کوهستانی بچینید. شما می توانید از ساقه ها و برگ های آن استفاده کنید. پرسیاوشان را می توانید به صورت ترکیب با سایر گیاهان استفاده کنید تا اثر آن نیز بیشتر شود.

 

Maidenhair 2

 

فواید اعجاب انگیز پرسیاوشان :
1_دیوریتیک (ادرارآور): پرسیاوشان یک دیوریتیک خوب است و بنابراین برای سم زدایی بدن بسیار عالی است.

2_سنگ های مثانه و کلیه: پرسیاوشان یک مدر (دیوریتیک) خوب است و می تواند به جلوگیری از تشکیل و یا دفع سنگ های مثانه و کلیه کمک کند.
3_سم‌زدای کبد: پرسیاوشان سرشار از عوامل سم‌زدای کبد است که به یرقان (زردی) کمک می کند و کبد را به حالت اولیه اش بر می گرداند.

4_کاهش دهنده قند خون: پرسیاوشان ویژگی کاهنده قند خون دارد.
5_ضدباکتری: پرسیاوشان مانند پنی سیلین در برابر باکتری استرپتوکوکوس موثر است.

6_آنتی اکسیدان ها: پرسیاوشان حاوی آنتی اکسیدان های خوبی است که به تقویت سیستم ایمنی کمک می کنند و بدن را از سرماخوردگی، آنفلوآنزا و بیماری قلبی - عروقی حفظ می کند.

 

 

Maidenhair 3

 

7_انواع سرماخوردگی، آنفلوآنزا و برونشیت: پرسیاوشان ریه ها را باز می کند و به گردش خون به سمت ریه ها کمک می کند و بنابراین تنفس را بهتر می کند. همچنین پرسیاوشان یک داروی قابض است و به گلو درد و التهاب گلو (فارنژیت) کمک می کند.

8_کومارین: پرسیاوشان حاوی کومارین است که یک ضدانعقاد خوب است و در جلوگیری از تشکیل لخته خونی عملکرد خوبی دارد؛ به همین دلیل می تواند از حملات قلبی و سکته های مغزی جلوگیری کند.

9_استفاده موضعی: پرسیاوشان به عنوان یک تونیک برای شوره سر و خارش پوست کف سر عمل می کند.
برای استفاده از پرسیاوشان تازه، نصف قاشق چای خوری از گیاه خشک شده را در آب جوش بریزید و به مدت 25 دقیقه دم بگذارید. از این دمنوش یک تا سه فنجان در روزتا 7 روز استفاده کنید.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر