پنج اثر شگفت انگیز طب سوزنی بر زیبائی

پنج اثر شگفت انگیز طب سوزنی بر زیبائی

 Acupuncture02

 


از زمان های قدیم طب سوزنی به دلیل این که باعث ایجاد احساس بهتری می شود، معروف است. علاوه بر این، در سال های اخیر، بیماران تحت درمان طب سوزنی متوجه شدند که طب سوزنی در زیبائیشان نیز تاثیردارد. که این منجر به افزایش استفاده ازطب سوزنی برای زیبائی صورت شده است که ترکیبی از ایجاد تعادل در کل بدن به همراه تحریک سوزن در نقاط خاص برای داشتن پوستی درخشان است. با این حال این واقعیت که این تکنیک می تواند به عنوان یک ترفند زیبایی استفاده شود، کمتر شناخته شده است.

 

 

Acupuncture01

شلی گلدشتاین (کارشناس طب سوزنی درنیویورک ) Shellie Goldstein, M.S

 

 

شلی گلدشتاین کارشناس طب سوزنی می گوید: "در طب سنتی چینی، چهره بازتابی از احوالات درونی بدن است" " ما برای کشف این مساله، سلامت درون بدن شما را بررسی می کنیم. و با درمان مشکلات درونی، انعکاس آن را در چهره خود خواهید دید. " به عبارت دیگر، راه حل نهایی برای داشتن پوست شاداب و سالم استفاده از یک کرم یا دستگاه نمی باشد، بلکه داشتن بدن سالم تر و متعادل تر است.


در این مطلب پنج اثر خاص طب سوزنی که باعث افزایش زیبایی چهره می شود را توضیح می دهیم.

 

 

Acupuncture03

عکس توسط کیم آندروولی (Kim Andreolli)، وگ، سپتامبر 1997

 

 

برطرف کردن پف صورت


بر اساس نتایج بدست آمده در تحقیقات شلی گلدشتاین یک چهره متورم و پف آلود احتمالا نشانه ی مشکل خاصی در بدن است. به گفته او "اگر شما مشکلات گوارشی، آلرژی و یا سیستم لنفاوی ضعیف داشته باشید، ممکن است شما دارای یک چهره پف کرده باشید." در ادامه گلداشتاین می گوید : " نه تنها ما آن را تصحیح خواهیم کرد، بلکه آن را از درون سالم خواهیم کرد." این کار با قرار دادن سوزن های استریل ظریف در نقاط خاصی از بدن که در طب سنتی چینی مشخص شده است، انجام می شود. این شوک های ریز که گلد اشتاین آنها را " میکرو تروما " می نامد، موجب بهبود و شفا هم درناحیه مورد نظر و هم در سراسر بدن می شود؛ چون نقاط مختلف بیرونی بدن به سیستم های مختلف داخلی بدن مربوط می باشند.

 

 

Acupuncture04

 

 

درمان آکنه


طب سوزنی از طریق اثر متعادل کننده خود، مشکلات مزمن یا مشکلات ناشی از نواسانات هورمونی ماهانه را بهبود می بخشد. گلدشتاین می گوید : "وجود آکنه از نظر ما بازتابی از التهابات داخلی وسیستم گوارشی می باشد." "ما می توانیم مشکلات پیش از قاعدگی را با طب سوزنی از طریق درمان التهاباتی که در بدن در زمان های خاصی از ماه رخ می دهد، تعدیل کنیم.

 

 

Acupuncture05

 

 

بهبود روزاسه


گلدشتاین می گوید: "طب سوزنی روزاسه را همانند آکنه، با تنظیم تعادل داخلی بدن، بهبود می بخشد." " طب چینی روزاسه را اغلب مربوط به مشکلات هضم و گوارش می داند و با پاکسازی مسائل مربوط به گوارش داخلی، دربه حداقل رساندن قرمزی و تحریک در بافت پوست واقعا کمک می کند".

 

 

Acupuncture06

 

 

ایجاد درخشش و رفع خستگی پوست


طب سوزنی می تواند یک چهره خسته وبی روح را به طور مستقیم و غیر مستقیم ، با ایجاد فرایند درمان درپوست از طریق تنظیم و اصلاح مجدد سیستم های بدن،بهبود بخشد. گلدشتاین می گوید: "شما به سادگی با قرار دادن یک سوزن در پوست، گردش خون ، تخلیه لنفاوی و تولید کلاژن در پوست را تحریک می کنید." اما "کدورت پوست اغلب می تواند به علت فقدان انرژی نیز باشد. ما با طب سوزنی سعی می کنیم تا انرژی شما را بالا ببریم و تعادل را برقرار سازیم. "

 

 

Acupuncture07

 

 

لیفت عضلات، سفتی و قوام پوست


اگر شما نگران اثرات جاذبه بر روی پوست و شل شدن آن هستید، گلدشتاین میگوید چند سوزن می تواند به رفع این مشکل وایجاد سفتی در پوست شما کمک کند. طب سوزنی "برای فرم دهی و سفتی عضلات و بافت های درونی بسیار شگفت انگیز است " او می گوید: "طب سوزنی به ریلکس کردن بافتهای عمیق عضلانی و همچنین لیفت و قوام آنها کمک خواهد کرد. این اثربرای لیفت و فرم دهی گونه ها وایجاد خط فک و همچنین لیفت ابرو واقعا مفید است. "

 


سایت مرجع : www.vogue.com
ترجمه : آزاده آریاپور

این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطاب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر