مجله اکســیر افقی

برس خشک پوست

برس خشک پوست

 

 

Dry Brush00

 

 

برس کردن خشک پوست به دلیل داشتن فوائد خوبی برای پوست و بدن، به تازگی رواج پیدا کرده است. حتی در منوی اسپا هتل ها نیز "برس خشک" به عنوان یک پیشنهاد دیده می شود. برس کردن خشک بدن، دارای منافع بسیاری است، از جمله داشتن پوستی نرم تا کمک به تخلیه سیستم لنفاوی.
چرا و چطورپوست مان را برس خشک کنیم؟
کاری که باید انجام دهید این است : طبق یک برنامه مشخص ( معمولا قبل از دوش گرفتن ) به وسیله یک برس خشک که از الیاف طبیعی ساخته شده است، پوست بدنتان را برس کنید. توصیه می شود که برس خشک بدن را صبح ها قبل از دوش گرفتن انجام دهید. در ابتدا با یک برس نرم و با فشار ملایم این کار را انجام دهید، به مرور می توانید فشار را بیشتر کنید.
توجه داشته باشید که برای پوست های حساس و نازک با احتیاط و فشار کمتری این کار را انجام دهید.
برس کردن بدن را از پاهایتان شروع کنید و این کار را از پایین به بالا و به سمت قلب انجام دهید. برای برس دستها نیز از پایین به بالا شروع به برس کردن کنید، مسیر حرکت برس به سمت قفسه سینه باشد. شکمتان را با یک حرکت دایره ای در جهت عقربه های ساعت برس کنید.

 

 

Dry Brush01

 


مزایای برس خشک


1. پشتیبانی و بهبود سیستم لنفاوی


سیستم لنفاوی بخش عمده ای از سیستم ایمنی بدن است. سیستم لنفاوی تشکیل شده از اندام ها و گره های لنفاوی، کانال ها و عروق هایی است که کارکرد آن جذب و انتقال چربی و جذب آب میان بافتی است. بسیاری از این عروق لنفاوی درست زیر پوست هستند. طرفداران برس زدن خشک پوست ادعا می کنند که برس زدن پوست به طور مرتب باعث تحریک جریان طبیعی لنفاوی درون بدن می شود و بدن خود را به طور طبیعی سم زدایی می کند.

 

 

Dry Brush02

 


2. لایه برداری


با یک بار برس کردن خشک، متوجه این مزیت یعنی لایه برداری پوست خواهید شد. استفاده از یک برس با موی طبیعی باعث می شود تا سلول های مرده پوست از روی پوست برداشته شوند و پوست به طور طبیعی لایه برداری و بازسازی شود. بعد از چند هفته برس زدن ، از خشکی پوست کاسته شده وپوست کم کم نرم تر خواهد شد.

 

 

Dry Brush03

 


3. پاکسازی و بسته شدن منافذ باز پوست


یکی دیگر از مزایای برس خشک، زدودن و پاک کردن چربی و آلودگی ها و همچنین کاهش منافذ باز پوست می باشد. از یک برس خشک کوچکتر و نرم تر برای برس کردن پوست صورت استفاده کنید (به هیچ عنوان از برس بدنتان برای صورت استفاده نکنید...!)

 

 

Dry Brush04

 


4. سلولیت را کاهش می دهد


به گفته بسیاری از افراد که برس خشک پوست را انجام داده اند، برس زدن خشک پوست به طور منظم، به میزان زیادی باعث کاهش سلولیت می شود. تحقیقات زیادی در این مورد وجود ندارد، ولی برس کردن خشک احساس فوق العاده ای به شما از پوستتان می دهد و پوست را نرم تر می کند، بنابراین دلیلی برای انجام ندادن آن وجود ندارد.

 

 

Dry Brush05

 


5. تقویت و افزایش انرژی


افرادی که برس خشک را به طور منظم انجام داده اند همچنین مدعی شده اند که، این کار موجب تقویت و افزایش انرژی به طورطبیعی می شود. یکی از دلایل این ادعا این می تواند باشد که برس کردن خشک پوست می تواند به بهبود سیستم گردش خون کمک کند و در نتیجه با افزایش گردش خون، انرژی نیز افزایش می یابد.

 

#برس_خشک #پوست #اکسیر #سلامتی #جوانی

 

سایت مرجع :  wellnessmama.com
مترجم و گردآورنده:  آزاده آریاپور
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر