درمان آلرژی با روغن های گیاهی

 استفاده از روغن های گیاهی در طب سنتی

 

 

Herbal Oil00

 

 

در طب سنتی برای درمان و کنترل آلرژی و همچنین کاهش عوارض آن، از روغن های گیاهی مختلفی استفاده می شود. این روغن های گیاهی می توانند با کاهش التهاب در سینوس های مسدود شده به کاهش عوارض آلرژی کمک کنند. در این مطلب شما را با پرکاربد ترین این روغن ها آشنا می سازیم.

 

 

Herbal Oil01

 


روغن اوکالیپتوس

در درمان آلرژی فصلی روغن اوکالیپتوس یکی از پرکاربردترین روغن هاست. اوکالیپتوس می تواند موجب کنترل و کاهش عوارض ناشی از بیماری های آلرژیک شود. معمولا روغن اوکالیپتوس به صورت مخلوط با دیگر روغن ها همچون روغن نعنا و یا رزماری استفاده می شود.

 

 

Herbal Oil02

 


روغن لیمو

روغن لیمو می تواند فعالیت باکتری را مهار و به تنفس بهتر کمک کند. استشمام روغن لیمو موجب کاهش عالائم آلرژی می شود. چند قطره روغن لیمو را با آب مخلوط کنید و آن را در محیط اسپری کنید. همچنین می توانید با اسپری روغن لیمو و آب بر روی مبلمان، پرده و ملافه ها، آن ها را از باکتری ها پاک کنید.

 

 

Herbal Oil03

 


روغن درخت چای

روغن درخت چای دارای خواص ضدقارچی، ضد ویروسی و ضد باکتریایی است.همچنین موجب کاهش التهاب می شود. برای کاهش علائم آلرژیک پوستی می توان از آن به طور موضعی استفاده کرد. 2 تا 3 قطره روغ درخت چای را با کمی روغن نارگیل مخلوط کنید و به نواحی پوستی که دچار التهاب هستند بزنید.
روغن بابونه نیز همانند روغن درخت چای دارای خواص ضد التهابی است. همچنین این روغن گیاهی آرامبخش است. استفاده روغن بابونه موجب کم شدن علائم آلرژی و کاهش قرمزی چشم و تحریکات پوستی می شود. ماساژ این روغن روی پشت، سینه و گردن توصیه می شود.

 

 

Herbal Oil04

 


روغن نعنا

طبق مطالعات انجام شده، روغن نعنا باعث کاهش التهابات مجاری تنفسی و در نتیجه کاهش سرفه می شود. از روغن نعنا به عنوان خلط آور در درمان آلرژی، سینوزیت،سرفه و سرماخوردگی استفاده می شود. روغن نعنا با کاهش التهاب موجب بیرون آمدن و پاکسازی خلط از مجاری تنفسی می گردد.

 

 

Herbal Oil05

 


روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس خواص زیادی همچون کاهش التهاب، کاهش استرس و اضطراب و ایجاد خوابی عمیق و آرام دارد.همچنین از این روغن برای کاهش التهابات پوستی نیز استفاده می شود. روغن اسطوخودوس را می توانید به طور مستقیم روی پوست استفاده کنید ویا چند قطره از آن را به لوسیون مرطوب کننده خود اضافه کنید.


توجه داشته باشید که قبل ازاستفاده موضعی و خوراکی روغن های گیاهی حتما با مشورت پزشک خود مشورت کنید.
رازهای زیبایی روغن کرچک را از دست ندهید.

 

 

#روغن_گیاهی #گیاه_درمانی #درمان_آلرژی #کنترل_آلرژی #علائم_آلرژی #التهاب #خارش #قرمزی #سینوس #اوکالیپتوس #نعنا #رزماری #لیمو #درخت_چای #اسطوخودوس #استرس #اضطراب #التهاب_پوستی

 

این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر