فوائد روغن نارگیل برای مو و نحوه استفاده آن


روغن نارگیل غنی از اسیدهای چرب است که پوست و مو را تغذیه و مرطوب می کند

 

 

Coconut Oil For Hair 00

 

 

سال هاست که اهالی جزایر پلینزی در اقیانوس آرام از روغن نارگیل خالص به عنوان یک محصول زیبایی استفاده می کنند و فرهنگ مصرف آن به اوآهو در هاوایی برمی گردد. تحقیقی که در مجله " علم زیبایی" در سال ۱۹۹۹ منتشر شد، نشان داد که روغن نارگیل شکنندگی مو را کاهش می دهد. همچنین مطالعه دیگری در سال ۲۰۰۵ از مجله علم زیبایی به این نکته اشاره کرد که روغن نارگیل گزینه بهتری از روغن های معدنی موجود در حالت دهنده ها برای نفوذ به فولیکول مو می باشد. "ژن اشبرنر" در کتاب فوائد شگفت انگیز نارگیل برای پوست، مو و آشپزی میگوید: " صرف نظر از مرطوب کنندگی فوق العاده روغن نارگیل برای پوست و مو، می توان از آن به عنوان درمان طبیعی وزی مو، شوره و شپش و همچنین برای افزایش رشد موها استفاده کرد." همچنین زمانی که آدامس به موها چسبیده باشد، روغن نارگیل راه حل خوبی است.

 

 

Coconut Oil For Hair 01

 


توجه داشته باشید که روغن نارگیل خالص می تواند سلامتی پوست سر را بهبود بخشد و به همین دلیل موجب بهبود رشد مو می شود ، اما نمی تواند علت ریزش موی هورمونی را برطرف کند و جاگزین درمان آن باشد.
روغن نارگیل دارای خاصیت ضد قارچ و ضد باکتری است و می تواند در درمان عفونت های قارچی سر موثر باشد. شما می توانید به راحتی در هزینه خرید حالت دهنده های گران قیمت صرفه جویی کنید و از روغن نارگیل با رایحه فوق العاده استفاده کنید.

 

 

Coconut Oil For Hair 02

 

طرز استفاده روغن نارگیل:


گام اول: گرم کردن روغن نارگیل

برای گرم کردن صحیح روغن نارگیل از این روش استفاده کنید. گرم کردن روغن نارگیل در مایکروویو و یا روی حرارت مستقیم، می تواند به کیفیت روغن نارگیل آسیب بزند و خواص مفید آن را از بین ببرد.
یک فنجان آب داغ را در کاسه کوچکی بریزید. دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل خالص و ارگانیک را در ظرف پیرکس بریزید و آن را داخل ظرف آب داغ قرار دهید و اجازه دهید تا روغن نارگیل ذوب شود. روغن نارگیل خالص در دمای پایین به حالت جامد در می آید، اما با کمی حرارت فورا ذوب می شود و به حالت مایع در می آید.

 

بیشتر بدانیم: چگونه موهای نازک و کم حجم خود را ضخیم و پرحجم کنیم

 

 

Coconut Oil For Hair 03

 


گام دوم: ماساژ موها با روغن نارگیل

روغن نارگیل مایع را در حالی که موهایتان خشک و یا کمی مرطوب است، روی کف سر و موهایتان ماساژ دهید. روغن به راحتی در میان موهای خیس پخش می شود. اگر موهایتان بلند است به روغن نارگیل بیشتری نیاز خواهید داشت.

 

 Coconut Oil For Hair 04

 


گام سوم: شانه کردن موها

موهای خود را شانه کنید تا روغن نارگیل به طورکامل در میان موهایتان پخش شود. اگر از روغن نارگیل برای رشد مو یا بهبود پوست سر استفاده می کنید، حتما آن را بر روی ریشه یموها ماساژ دهید. اما اگر پوست سر تان چرب است، فقط آن را به ساقه های مو بزنید.

 

بیشتر بداینم: مزایای شگفت انگیز گانودرما برای پوست و مو

 

 Coconut Oil For Hair 05

 


گام چهارم: کلاه دوش

یک کلاه دوش به سر بگذارید و تمام موهایت را داخل آن قرار دهید. بگذارید حداقل ۳۰ دقیقه روغن نارگیل روی موها بماند. اگر می توانید شب را به همین حالت بگذرانید.هر چقدر روغن زمان بیشتری روی موهایتان باشد، تاثیر بیشتری خواهد داشت.

 

 Coconut Oil For Hair 06

 


گام پنجم: شستن موها

حالا موهایتان را با شامپو بشویید و اگر لازم بود این کار را تکرار کنید تا روغن به طور کامل از موهایتان پاک شود. آب گرم به پاک شدن روغن از موها کمک می کند.
می توانید به دلخواه کمی روغن نارگیل در کف دست بریزید و با به هم کشیدن دستها آن را گرم کنید و به آرامی به پایین ساقه های مو بزنید. این کار برای حالت دهی بیشتر به موها است و اگر نیازی به آن ندارید این کار را انجام ندهید. حالا می توانید موهایتان را به خوبی حالت دهید و مدل دلخواهتان درست کنید.

 

بیشتر بدانیم: برس خشک پوست

 

 

سایت مرجع : www.livestrong.com
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر