اسرار اعجاب انگیز فنگ شویی

اسرار اعجاب انگیز فنگ شویی

Feng Shuie 4 واژه فنگ Feng در چینی به معنای باد و کلمه شویی shui به مفهوم آب میباشد.فنگ شویی را میتوان هنر ایجتد هماهنگی و تعادل انرژی از طریق طراحی و نظم موزون نامید که طی بیش از سه هزار سال در چین پرورش یافته و ریشه آن را در جهان بینی تائویسم و باور های آن جستجو کرد.ت ائویسم علاوه بر ستاره شناسی، جغرافیا و دیگر علوم،هنر فنگ شویی را نیز پدید آورده و به تعین محل مناسب برای ایجاد شهرها، مکان مناسب برای استقرار بناها، نحوه قرار گیری فضاهای داخلی و حتی شکل چیدمان اشیاء درون خانه پرداخت.

 

Feng Shuie 3

 

اصول فنگ شویی چیست؟
پیش از هر چیز به مفهوم “چی” می پردازیم. چی، طبق فلسفه فنگ شویی “انرژی” است که به طور گسترده در کیهان وجود دارد. اگر این انرژی در حالت مثبت قرار گرفته باشد، شنگ چی (Sheng chi) انرژی حیاتی نامیده می‌شود و شانسی خوب در فعالیت های فیزیکی، روابط عاطفی و رفاه مادی دارد که جریان داشتن آن به طور صحیح در خانه بسیار مهم است. اما اگر چی، به صورت راکد باقی بماند و نتواند جریانی آزادانه‌ داشته باشد به یک انرژی مخرب تبدیل می‌شود که شا چی (Sha Chi) نامیده می‌شود. هدف فنگ شویی برگرداندن نظم و ترتیب و توازن به تمام زمینه های زندگی است، از کار و کسب و سلامتی رفته تا رفتارتان با خانواده و دوستان و همکاران و نیز طراحی منزل و محل کار و باغتان. با فنگ شویی در تمام این موارد می توانید نظم و توازن برقرار سازید و به موفقیت برسید.
با فنگ شویی یاد می گیرید که با استفاده از چیزهای ساده ، چند قدم به ایده آل نزدیکتر شوید. این چیزهای ساده عبارتند از کاربرد مواد مناسب، چیدمان مناسب،استفاده از گیاه،رنگ و آیینه و نور به طوری که جریان انرژی مثبت در محیط به حداکثر برسد.

 

 

Feng Shuie 5

به عقیده چینی های باستان، موقعیت و جهت پدیده ها در فضا از اهمیت بسزایی برخوردار بودہ و نحوہ قرارگیری محل سکونت و کار، اشیاء و سایر مایملک انسان که او را از هر سو احاطه کرده اند بر سلامتی، رفتار و روان او تاثیر گذارند. بر اساس فنک شویی، اشکال هندسی، خطوط و استقرار صحیح اشیاء در محیط های مناسب موجب هم سویی نیروهای آسمانی با انسان و اشیاء شده، سلامتی و موفقیت را به ارمغان می آورند. بکارگیري فنون فنگ شويي و دكوراسيون منحصر بفرد آن در فضائي داخلي خانه ها تاثیر عمیقی بر بهبود و اعتلای کیفیت زندگی تلک تلک اعضای خانواده می گذارد. با تکیه بر دانش و تجربه باستاني مي توان اظهار داشت که فنگ شویی راه و روش معنوی زندگی است و انسانها را قادر می سازد تا انرژی های مثبت طبیعت را به درون خویش روانه سازند. کلیه اصولی فنک شویی از نظر علمی به اثبات رسیده و دارای پشتوانه و استدلالهای مستحکم عقلانی هستند.

 

Feng Shuie 1

 

ممکن است تا کنون تجربه کرده باشید که در قسمتی از خانه خود یا دیگران احساسی خوبی ندارید، گویی تجمع انرژی در آنجا خوب نیست و فضا تاریک و سنگین است. ممکن است احساسکنید چیدمان قسمتی از خانه رضایت شما را به خود جلب نمی کند و باید یکسری تغییرات اساسی در آن آیجاد کنید. اگر مبنای کاررابر اساسں اصول ابتدايي فنگ شویی استوار کنید به راحتي قادر به پیدا کردن نقطه دقیق شروع کار مي شوید. فنگ شويي راههاى زيادي را پیش رو شما قرار مي دهد. البته ایجاد تغییرات خانگي بر اساس تکنیک فوق، فقط شامل موارد فيزيکي نمي شود و مظاهر معنوی را نیز در بر می گیرد. در حقیقت شما با استفاده از تکنیک های فنگ شویی معنی خاصی را به هر یک از اسباب و اثاثیه منزل خود می دهید و از این طریق می توانید انرژی مثبت را در خانه تان به جریان بیاندازید. این انرژی مثبت در فنگ شويي با نام "چي " شناخته مي شود. در خانه ای که وسایلی بر اساس اصولی فنگ شویی چیده و طراحی شده باشند، اشیاء در هارمونی کامل با یکدیگر و همچنین با محیط هستند. نباید فراموش کرد که فنگ شویی توانایی ایجاد تعادل میان اشیاء بی جان و جانداران را دارد و در واقع به نوعی روح افراد را با کائنات پیوند می زند. انسان زمانیکه به انرژی لایزال کائنات متصل میشود، انرژي مثبت بي شائبه اي پیدا کرده و آنرا در تمام جنبه هاي زندگي خود منعکس مي کند.

 

Feng Shuie 2

 

فراموش نکنید که فنگ شویی علم ارتباطات و انتقال جریان انرژي میان جانداران و جامدات است. فرآیند انس گرفتن به فنون فنگ شویی را با روند آرامی آغاز کنید تا به خوبی متوجه این مطلب بشوید که هر تغییر کوچک چگونه بر روي "چي " فضا تاثیر مي گذارد. پس از یک مطالعه دقیق و جامع مي توانید براي تغییر دکوراسیون داخلي منزل خود اقدام کنید. . فنک شویی به ما آموزشی می دهد که کلیه مظاهر زندگی اعم از: سلامت، خانواده، سفر، ثروت، شغلی و ... همه و همه در ارتباط تنگاتنگی با کلیه وسایلی هستند که در محیط پیرامون ما واقع شده اند. پیش از آشنایی با فنگ شویی چشمان شما با موانع   ذهنی– ديداري   مواجه است که توانایی دیدن صحیحع را از شما می گیرند؛ ولي هنکامیکه از پس  لنزهاي فنگ شویی به منزل خود نگاه کنید ، آنگاہ به وضوح در می یابید که ناهنجاري هاي موجود در محيط، فشار عصبی عظیمی را بر روح و جسمتان تحمیل می کرده اند و به آسانی نقاط مشکلی زا را پیدا می کنید.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر