چگونگی فعال سازی چاکراهای انرژی با استفاده از کریستالها

چگونگی فعال سازی چاکراهای انرژی با استفاده از کریستالها

 

Balance Chakras With Crystals001

 

1. چاکرا ی ریشه ( root chakra ) :

 

چاکرای ریشه در انتهای ستون فقرات قرار دارد و ارتباط شما با زمین، خانواده، بقا، سلامت و پیشرفت است. اگر این چاکرا خارج از تعادل باشد، ممکن است احساس عدم اعتماد به نفس، تنهایی، افسردگی، اضطراب، اعتیاد، کمردرد، یبوست یا اسهال و احتباس آب وجود داشته باشد.
- کریستال های مربوط به چاکرای ریشه، کریستال های قرمز یا سیاه مانند گارنت ( garnet )، روبی (ruby ) و تورمالین سیاه ( black tourmaline)، هستند.

 

 

Balance Chakras With Crystals002

 

 

2. چاکرای ساکرال یا خاجی (sacral chakra ) :

 

این چاکرا بالای استخوان خاجی ،تقریبا بالای اندام جنسی و پائین تر از ناف قرار دارد و مربوط به ارتباط شما با دیگران، اعتماد به نفس، خلاقیت، سطح انرژی و سلامت جنسی می باشد.اگر این چاکرا خارج از تعادل باشد، ممکن است اختلالات خوردن، ضعف جنسی، اختلالات جنسی، مشکلات دوره قاعدگی، عفونت های دستگاه ادراری، ناباروری و مشکلات روده را تجربه کنید.
- کریستال های نارنجی همچون کارنلیان (carnelian )، کلسیت نارنجی (orange calcite ) و گارنت نارنجی (orange garnet )، مناسب برای این چاکرا می باشند.

 

 

Balance Chakras With Crystals003

 

 

3. چاکرای شبکه خورشیدی (solar plexus ) :

 

این چاکرا روی پرده دیافراگم شما قرار دارد و مربوط به احساسات، خواسته هایتان و همچنین احساس و کنترلی که بر روی خود دارید، می باشد. اگر این چاکرا خارج از تعادل باشد، ممکن است باعث احساس بیخوابی ، اختلال درتمرکز و یادآوری چیزها، ترس، اعتیاد به قند، مشکلات گوارشی، آکنه، اگزما، دیابت، چاقی و مشکلات متابولیسم شود.
- برای تعادل بخشیدن به این چاکرا از کریستال های زرد مثل کلسیت زرد (golden calcite )، سیترین (citrine ) و یشم زرد (yellow jasper ) استفاده کنید.

 

 

Balance Chakras With Crystals004

 

 

4. چاکرای قلب (heart chakra ) :

 

این چاکرا در همان جایی است که قلب فیزیکی شما قرار دارد و مرکز اصلی وجود شما و تمام چاکراهای دیگر است. این چاکرا مربوط به عشق، روابط، بخشش، اعتماد و احساس امنیت می باشد. اگر این چاکرا از تعادل خارج شود، ممکن است احساس ناامیدی و بی تفاوتی، ناتوانی در بخشش، مسائل مربوط به تعهد، مشکلات تنفسی، درد شانه و درد کتف را تجربه کنید.
- کریستال های سبز یا صورتی مانند رزکوارتز (rose quartz )، فلوریت سبز (green fluorite ) و رودوکروزیت (rhodochrosite ) بهترین کریستال ها برای ایجاد تعادل در این چاکرا هستند.

 

 

Balance Chakras With Crystals005

 

 

5. چاکرای گلو (throat chakra ) : 

 

این چاکرا در قسمت پایه ای و پائین گلو قرار دارد و مربوط به ارتباطات، آزادی و قدرت رهبری است. اگر این چاکرا خارج از تعادل باشد، ممکن است موجب ایجاد مشکل برقراری ارتباط، مشکلات سینوسی، درد فک، مشکلات تیروئید و مشکلات گلو و دندان و همچنین عدم توانایی در مواجه با مشکلات و عصبی بودن شود.
- کریستال آبی روشن مانند آگات آبی (blue lace agate )، فیروزه ( turquoise ) و کایانیت آبی (blue kyanite ) مناسب برای این چاکرا خواهند بود.

 

 

Balance Chakras With Crystals006

 

 

6. چاکرای چشم سوم (third eye/brow chakra ) :

 

این چاکرا وسط پیشانی و کمی بالاتر از ابروها قرار دارد و به افکار، ذهن، رویاها و توانایی های روانی و حس های درونی شما مربوط می شود. اگر این چاکرا خارج از تعادل باشد، ممکن است موجب ایجاد سر درد، کابوس، دشواری در یادگیری، اختلالات مغزی، مشکلات چشم، مشکلات گوش و مشکلات پوست و مو شود.
- برای ایجاد تعادل در این چاکرا از چشم ببر آبی (blue tigers eye )، لپیس (lapis ) و dumortierite استفاده کنید.

 

 

Balance Chakras With Crystals007

 

 

7. چاکرای تاجی (crown chakra ) :

 

این چاکرا بالای سر شما قرار دارد و به معنویت، آگاهی و حکمت، روشن بینی و ارتباط و وحدت با هستی مربوط می شود. اگر چاکرا تاج از تعادل خارج شود، ممکن است موجب کمبود ایمان، مشکلات سلامت روان، اختلالات خود ایمنی، مسائل مربوط به سلامت روان و زوال عقل شود.
- می توان از کریستال های سفید یا بنفش مانند کوارتز روشن (clear quartz )، آمتیست (amethyst ) و توپاز روشن (clear topaz ) برای ایجاد تعادل در این چاکرا استفاده کرد.

 


چگونه از کریستال ها برای ایجاد تعادل در چاکراها استفاده کنیم :

 

 

Balance Chakras With Crystals008

 

 

1- کریستال های خود را بشویید:

 

قبل ازاین که از کریستال ها برای ایجاد تعادل استفاده کنید، آنها را زیر آب سرد بشویید. با این کار آلاینده ها از کریستال ها جدا میشوند. شما میتوانید حس خود را قبل از تعادل ایجاد کردن را جایی بنویسید.
- توجه داشته باشید که این 7 کریستال فقط باید برای ایجاد تعادل استفاده شوند.

 

 

Balance Chakras With Crystals009

 

 

2- ریکلس باشید و برای ایجاد تعادل چاکرا ها آماده شوید:

 

به اتاقی بی سروصدا بروید و به پشت بخوابید(اما اگر گذاشتن کریستال در قسمت چاکرا ریشه در حالت خوابیده روی کمر سخت است به شکم بخوابید). چند بار نفس عمیق بکشید و به آرامی بازدم کنید تا آرام شوید، شما حتی می توانید از هر چیزی که شما را آرام می کند نیز استفاده کنید مانند موسیقی و یا صدای طبیعت و صدای آب.
- در هنگام دم تصور کنید که در یک گاز شفابخش تنفس می کنید و زمانی که بازدم می کنید تصور کنید که تمام استرس و افکار و انرژی های بد را بیرون می ریزید.
- انرژی شما به افکارتان متصل است. مهم است در زمانی که تعادل چاکراها را برقرار می کنید افکار مثبت داشته باشید.

 

 

Balance Chakras With Crystals010

 

 

3- کریستال ها را روی چاکرا ها بگذارید:

 

کریستالی که با چاکرا مطابقت دارد را روی آن چاکرا قرار دهید. انرژی آن کریستال شما را به تعادل میرساند. تصور کنید که آن کریستال از خود نور منتشر می کند و آن نور بر چاکرای شما تاثیر می گذارد.
- کریستال های کوارتز را کنار کریستال های رنگی بگذارید تا تاثیر کریستال ها بیشتر شود.کریستال ها ی کوارتزمرکز انرژی چاکرا های شما را به کار می اندازند و توانایی تغییر انرژی موجود را دارند.
- ممکن است در ابتدا به دلیل خروج انرژی های بد و شروع مراحل بهبود، احساس شما بد باشد.
- شما میتوانید کریستال ها را مستقیما روی بدنتان بگذارید یا اینکه از روی لباس روی چاکرا بگذارید.
- از چاکرای ریشه شروع کرده و کریستال ها را روی آن قرار دهید و به ترتیب به سمت بالا کریستال ها را قرار دهید. کریستال تاج را به جای اینکه روی سر خود بگذارید، دقیقا بالای سر خود روی زمین قرار دهید.

 

 

Balance Chakras With Crystals011

 

 

4- بگذارید کریستال ها کار خود را انجام دهند:


کریستال ها به صورت خودکار، کار می کنند. لازم نیست کار اضافه ای انجام دهید. آن ها را بین 5 تا 10 دقیقه روی چاکرا ها نگهدارید، سپس ارزیابی کنید که چه احساسی دارید. این احساساتی که در این حال دارید را به ذهن بسپارید و یا در یک دفتر یادداشت کنید. اگر احساس می کنید که به اندازه کافی تعادل ایجاد کرده اید کریستال ها را از روی چاکرا ها بردارید، ولی اگر هنوز بهتر نشده اید برای 10 دقیقه دیگر آنها را نگهدارید.
- برای ایجاد تعادل چاکرا ها ممکن است بعضی ها به علت داشتن دردها و یا افسردگی مزمن، در یک جلسه به موفقیت نرسند. به جای اینکه به موفقیت کامل در یک جلسه تمرکز کنید به موفقیت های کوچک در هر جلسه تمرکز کنید.

 

 

Balance Chakras With Crystals012

 


5-کریستال ها را برداید:


زمانی که کار شما با کریستال ها به اتمام رسید همه ی آنها را به ترتیب از کریستال تاج به کریستال ریشه بردارید. برا ی غیر فعال کردن کریستال ها، نیاز به کار دیگری ندارید.
- بعد از این مرحله برای ادامه ایجاد تعادل، آب زیاد بنوشید.

 

 

همراه داشتن کریستال ها

 

 

Balance Chakras With Crystals013

 


1- هنگام خواب کریستال هایتان را کنارتان قرار دهید:

 

کریستال های خود را بشویید و آنها را در یک کیسه کوچک قرار دهید. از این کیسه فقط برای نگهداری کریستال ها استفاده کنید. کیسه را شب ها زمانی که می خواهید بخوابید زیر بالشت خود قرار دهید.
- قبل از خوابیدن از کریستال ها بخواهید که تعادل را برقرار نگه دارند.
Balance Chakras With Crystals014


2- کریستال های خود را با خود حمل کنید:


شما میتوانید در تمام روز کریستال ها را با خود حمل کنید. می توانید هر 7 کریستال را در کیسه حمل کنید یا این که هر کدام که دوست دارید روی آن تمرکز کنید را با خود همراه داشته باشید. تا جایی که میتوانید کیسه کریستال ها را به خود نزدیکتر نگهدارید.
- برای مثال اگر مشکلاتی در رابطه خود دارید، می توانید کریستال های رز کوارتز و فلوریت سبز را با خود حمل کنید تا تعادل چاکرای قلب خود را برقرار کنید.
- شما می توانید کریستال های خود را برای حل مساله ی خاصی با خود در طول روز همراه داشته باشید.به طور مثال اگر برای ارائه خود دچار اضطراب شدید، می توانید کریستال گارنت (برای چاکرای ریشه) و فیروزه (برای چاکرای گلو) را در زمان ارائه به همراه داشته باشید. گارنت به اعتماد به نفس و فیروزه به ارتباطات شما کمک می کند.

 

 

Balance Chakras With Crystals015

 

 

3- ازجواهرات کریستالی استفاده کنید:


یک گردنبند و یا دستبند از کریستالی که می خواهید روی آن تمرکز کنید، بخرید. زمانی که آنها را می پوشید، کریستال ها انرژی که لازم دارید را به شما منتقل می کنند. شما میتوانید آن را همیشه و یا هر زمانی که مایل بودید، بپوشید.
- قبل از اینکه جواهر خود را بپوشید برای مدتی آن هارا روی سطحی پوشیده از نمک بگذارید تا آلاینده ها از آن جدا شوند.
- شما همچنین باید قبل از پوشیدن جواهر، آن ها را در دستانتان بگیرید و به انرژی های خوبی که می خواهید از آن جواهر دریافت کنید فکر کنید.

 

 

سایت مرجع : www.wikihow.com

مترجم و گرد آورنده : پارسا فراهانی و آزاده آریاپور

این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطاب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر