چگونه چشم سوم را فعال کنیم

چگونه چشم سوم را فعال کنیم.

 

 

 

Third Eye 0

 

 

چشم سوم نمادی از آگاهی های بالاتر و بیشتر است که توسط آن میتوانید جهان را درک کنید. با استفاده از تکنیک های مدیتیشن سنتی،می توانید این چاکرا را فعال کرده و درک عمیق تر و روشن تر ازجهان اطراف خود داشته باشید.
 
 
Third Eye 1
 
 

1- مکان چشم سوم خود را بشناسید

چاکرا ها مراکز انرژی در بدن شما هستند. اساسا، آن ها چرخ های انرژی هستند که در امتداد ستون فقرات شما قرار دارند. در بدن هفت چاکرا وجود دارد و هر کدام به بخشی از سلامت جسمی، ذهنی و معنوی شما مربوط می شوند. چاکرا چشم سوم شما چاکرای ششم است.
. چشم سوم بر روی پیشانی بین دو چشم قرار دارد،یعنی درست بالای پل بینی شما.
. هنگامی که مدیتیشن انجام میدهید،سعی کنید توجه خود را بر روی نقط ای که چشم سوم شما قرار دارد متمرکز کنید،چشم سوم باعث میشود جهان را به وضوح بهتری ببینید. 
 
 
Third Eye 2
 
 

2- محیطی مناسب برای مراقبه خود انتخاب کنید.

مراقبه و میدتیشن یکی از موثرترین ابزار برای فعال کردن چاکرای چشم سوم میباشد. شما میتوانید به آگاهی بیشتری در افکار خود توسط چشم سوم دست یابید. هدف اصلی مدیتیشن تمرکز ذهن به یک تفکر و یا یک جسم است. پس بسیار مهم است که در محیطی که هستید احساس راحتی کنید.
 . برخی از افراد در طبیعت بیرون از خانه هایشان احساس آرامش بیشتری دارند. اگر شما هم به این شکل هستید،ممکن است برای مراقبه خود فضای خارج از منزل را در نظر داشته باشید،پس فضایی را انتخاب کنید که درجه حرارت مناسبی دارد و حضور دیگران برای تمرکز شما اختلالی ایجاد نخواهد کرد.
. مدیتیشن در داخل خانه نیز میتواند به مراتب بسیار خوشایند باشد. بسیاری از مردم فضای خاصی برای مراقبه خود در خانه تعبیه می کنند. برای مثال کوسنی مخصوص نشیمن در کنار شمع های روشن و موسیقی آرامش بخش.
. به یاد داشته باشید مراقبه یک فرایند شخصی است پس شما باید محیطی مناسب به شخص خود را انتخاب کنید.
 
 

Third Eye 3
 
 

3- یک مانترا انتخاب کنید.

مانترا یک کلمه یا عبارت است که شما در طی تمرین مدیتیشن تان تکرار خواهید کرد. شما میتوانید یک مانترای جهانی که همه افرادی که مدیتیشن در سراسر جهان انجام میدهند را انتخاب کنید و یا یک مانترای شخصی برای خود ایجاد کنید که برای شما بسیار معنا دار است. با ایجاد و یا انتخاب مانترای خاص چشم سوم شما با گفتن هربار این عبارت تمرکز قوی تری بر چشم سوم خود طی مراقبه خواهید داشت.
به عنوان مثال شما ممکن است جمله "من شادی را انتخاب می کنم" را برای مانترای خود انتخاب کنید و با تکرار این جمله در طول روز تمرکز خود را بر روی احساس شادی خواهید گزاشت.
 
 
Third Eye 4
 
 

4- مراقبه خود را به یک روتین تبدیل کنید.

مدیتیشن یک تمرین است،پس برای رسیدن و فعال کردن چشم سوم خود نیاز به زمان خواهید داشت چرا که با اولین مراقبه ممکن است به خواب بروید و ذهنتان سرگردان شود پس آن را به یک روتین تبدیل کنید تا به نتیجه برسید.
. مراقبه مورد نظر خود را بخشی از زندگی خود کنید. با مقدار کمی شروع کنید، شاید پنج دقیقه . به زودی شما احساس راحتی بیشتری نسبت به این فرآیند خواهید داشت.
 
 
Third Eye 5
 
 

5- احساس آرامش بیشتر.

هنگامی که شما یاد می گیرید که چشم سوم خود را فعال کنید ، میتوانید مزایای همراهش را به راحتی متوجه شوید. بسیاری از افراد پس از فعال شدن این چاکرا احساس آرامش بیشتری می کنند. بخشی از این آرامش به این معنی است که شما دیگر غرور کاذب ندارید،این آگاهی بیشتر باعث میشود که شما انسانی مهربان تر باشید.
همچنین با مهربانی بیشترشما شاهد  افزایش اعتماد به نفس و کاهش اضطراب خود خواهید بود.
 
 
Third Eye 6 
 
 

6- آگاهی بیشتر.

یکی از دلایلی که بسیاری از مردم علاقمندد که چشم سوم خود را فعال کنند دانش،آگاهی و عقل بیشتر است.از آنجایی که با فعال شدن این چاکرا درک شما نسبت به جهان اطراف خود بیشتر میشود،شما به مراتب مسائل بیشتری نیز از این جهان خواهید آموخت. 
شما همچنین نسبت به خود بیشتر آگاه خواهید شد. مراقبه و مدیتیشن ذهنی راه های عالی برای برقراری تماس با خودتان است. زمانی که شما احساسات خود را بهتر درک کنید،بهتر نیز با آن ها مواجه خواهید شد.
 
 
Third Eye 7 
 
 

7- بهبود سلامت جسمی.

با فعال شدن چاکرای ششم شما احتمالا استرس شما نیز کاهش میابد. شما احساس آرامش بیشتری خواهید کرد. کاهش استرس مزایای فیزیکی بسیار خوبی به همراه دارد. افرادی که استرس کمتری را متحمل میشوند د معرض فشار خون بالا و علائم افسردگی نخواهند بود.
کاهش استرس به معنای از بین رفتن سردرد ها و ناراحتی های معده نیز هست،همچنین باعث جوان تر دیده شدن پوستتان خواهد بود.
 
برای کلام آخر نکات زیر را در این فرآیند به خاطر داشته باشید :
. فعال کردن چشم سوم زمان خواهد برد،پس با خودتان صبور باشید و از این روندی که انتخاب کرده اید قدردانی کنید.
.نترسید و از روش های دیگر در مراقبه خود نیز استفاده کنید.
.سعی کنید در کنار این فرآیند تغذیه سالم تری داشته باشید،به طبیعت بروید و لذت ببرید.
. نگران نباشید اگر با فعال شدن این چاکرا به آن چیزی که نیاز داشته اید نرسیدید،تجربه چشم سوم برای افراد مختلف متفاووت است و در نهایت به تمرین های بیشتر نیاز خواهید داشت.
.  هنگام مراقبه چشم سوم سردرد،میگرن،حالت تهوع طبیعی است.

 
#چشم_سوم #مدیتیشن #مراقبه 

سایت مرجع : www.wikihow.com
مترجم و گردآورنده: مریم آریاپور
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.


نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر