مجله اکســیر افقی

چهار گام ساده برای مقابله با استرس و اضطراب


برای این که دلیل نگرانی و اضطراب بیش از حد خود را بدانید، لازم است درک خود را از استرس و اضطراب و تاثیر آنها بر روی خود، بیشتر کنید

 

 

Stress Anxiety00

 

 

استرس و اضطراب در صورتی که بیش از حد نباشند، کارآیی خودشان را در زندگی ما دارند. درجات کمی از استرس ما را به سمت ایجاد تغییرات لازم در زندگی سوق می دهد. استرس و اضطراب زمانی که ممکن است ما در معرض خطر باشیم به ما سیگنال می دهند و ما خود را از شرایط خطرزا دور می کنیم. به این ترتیب احساس استرس و اضطراب سالم و ضروری است؛ بدون آنها، ممکن است ما در شرایط خاص خوب و به موقع عمل نکنیم.
چه میزان از استرس و اضطراب می تواند مضر باشد؟
زمانی نگرانی و اضطراب ناخوشایند می شوند که موجب توقف و عدم کارایی ما شوند. توقف ما ممکن است به این دلیل باشد که ما نگران چیزهایی هستیم که تحت کنترل ما نیستند یا اینکه هنوز اتفاق نیفتاده اند. به هر دلیلی، این نگرانی و اضطراب می تواند باعث ایجاد فشار زیادی بر روی ذهن، بدن و سلامت ما شود. اضطراب بیش از حد یا غیر قابل کنترل می تواند ناسالم باشد و به شکل یک اختلال اضطرابی محسوب شود.

 

 

Stress Anxiety01

 


کنترل استرس و اضطراب


اکنون که استرس و اضطراب را بیشتر درک کردیم ، می توانیم بر روی حذف آنها تمرکز کنیم. بهترین راه درمان اضطراب، خودآزمایی و عمل است. در اینجا چند مرحله ساده برای این کار پیشنهاد می کنیم :
1. ابتدا به احوالات درونی خود بنگرید وببینید چه چیزی موجب نگرانی شما می شود؟ این سوال را از خودتان بپرسید و به دقت در مورد پاسخ خود فکر کنید. در بعضی از شرایط، پاسخ دادن به این سوال ممکن است به آسانی قابل تشخیص باشد ولی گاهی اوقات به راحتی پاسخ را نمی یابید و واقعا باید درباره آن فکر کنید. نوشتن احساسات و افکار خود و یا صحبت کردن با یک دوست می تواند به شما کمک کند احساسات خود را بهتر بشناسید و به پاسخ این سوال که چه چیزی موجب نگرانی شما شده است، دست بیابید.

 

 

Stress Anxiety02

 


2. حالا تصمیم بگیرید که چه اقداماتی باید انجام دهید. سعی کنید کشف کنید که چه بخشی از وضعیت پیش آمده، تحت کنترل شما است. مساله پیش آمده را بررسی کنید تا بفهمید آیا تهدیدی واقعی ای در کار است یا این که شما مساله را برای خودتان بزرگ کرده اید؟ آیا مشکل فقط یک وضعیت فرضی است که ذهن شما آن را ساخته و یا یک موقعیت واقعا بد است؟ در هردو حالت فکر کنید و سعی کنید بفهمید که آیا این ترس به نفع شما هست یا نه.

 

 

Stress Anxiety03

 


3. در قدم بعدی، سعی کنید با استفاده از قسمت هایی از مساله که تحت کنترل شما هستند، یک راه حل ارائه دهید. محافظت از خود در شرایط استرس زا پاسخ درست به ترس ها و نگرانی ها ست و راه خوبی برای انتقال انرژی عصبی است و اطمینان را در برابر ترس های شما فراهم می کند. ممکن است قادر به حل تمام مشکل نباشید، اما حتی گام هایی در جهت بهبود وضعیت شما می تواند اضطراب شما را به حداقل برساند.

 

 

Stress Anxiety04

 


4. زمانی که هرکاری که می توانستید برای رفع مساله بوجود آمده انجام دادید، دیگر مساله را رها کنید. شاید این کار در حرف راحت باشد ولی در عمل سخت به نظر بیاید، اما شما می توانید با تمرین در موقعیت های مختلف استرس و اضطراب خود رابا این روش کمتر کنید. شما می توانید در این مرحله تمرکزتان را بر روی کار دیگری قراردهید. همچنین انجام مدیتیشن و مراقبه، نوشتن احساسات و یا گوش دادن به موسیقی می تواند در این مرحله به شما کمک کند. ورزش به طور منظم، نیز برای مبارزه با عوارض فیزیکی اضطراب و استرس بسیار مفید است.
اگر هنوز هم درگیر اضطراب و استرس هستید، بسته به اینکه نگرانی شما چقدر شدید است با یک دوست یا متخصص صحبت کنید.

 

#استرس #اضطراب #اکسیر  #سلامتی  #جوانی

 

سایت مرجع :  www.verywellmind.com
مترجم و گردآورنده:  آزاده آریاپور
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر