چگونه عطر متناسب با حس و حالتان را انتخاب کنید

چگونه عطر متناسب با حس و حالتان را انتخاب کنید

 

 

Perfume01

 

 

عطرها بسیار قدرتمند و تاثیرگزارند. عطر پای سیب می تواند در یک روز تعطیل شما را به خانه پدربزرگ و مادربزرگ بکشاند، و یا عطر قهوه تازه می تواند شما را از رختخواب بیرون بکشد. اما چه چیزی موجب می شود که عطر ما را تا این حد تحت تاثیر قرار دهد؟ رژا داو (عطرساز) می گوید: همه چیز به هورمون ها برمی گردد.

 

 

Perfume02

 


"رایحه ها به طوراساسی باعث تغییر در احساس ما می شوند. بو در بینی پردازش نمی شود، بلکه در قسمتهای ابتدایی مغز پردازش می شود. وقتی بوئی را حس می کنیم، سیناپس ها در مغز تحریک می شوند و تعادل هورمون ها را در بدن ما تغییر می دهند." در حقیقت، حس بویائی بسیار قوی است و پاسخ های عاطفی ما بیش از هر حس دیگری با حس بویائی ما درارتباط است. هنگامی که ما می بینیم، لمس می کنیم، می شنویم و یا طعم چیزی را می چشیم، قبل از اینکه این اطلاعات به قسمت های مرتبط با حافظه و پردازش احساسات ارسال شوند، به یک ساختار کوچک در مغز به نام تالاموس فرستاده می شوند. این اطلاعات از تالاموس عبور می کند و از تالاموس به طور مستقیم قسمت های مرتبط با حافظه و پردازش احساسات ارسال می شوند و واکنش روانشناختی بسیار شدیدتری ایجاد می کند.

 

 

Perfume03

 


احساس شور و عشق


اگر این روزها شور و هیجان عشق در سر دارید، عطرهایی با رایحه گل را انتخاب کنید. ارتباط عشق و گل رز بیش از حرف و سخن است. فنتیل آمین، ماده شیمیایی موجود در گل ها ، تجزیه بتا اندورفین ها را متوقف می کند و مانع از احساس درد می شود. همیشه شنیده اید که شخصی که عاشق است انگار روی ابرها راه می رود؟ با بوئیدن گل رز نیز این حس در شما تداعی خواهد شد.
اگر فکر می کنید که رایحه گل ها را برای عطر خود نمی پسندید، رایحه های گرم و آرام بخش کاکائو یا چرم که بسیار اغواگر هستند را جایگزین آن کنید.

 

 

Perfume04

 


احساس انرژی


امانوئل موگلین، بنیانگذار باشگاه عطرهای معروف، توصیه می کند نت های مرکباتی و آروماتیک را که باعث احساس آرامش می شود را امتحان کنید. او می گوید: این نوع رایحه ها از مواد تازه ای تشکیل شده اند که فورا بر حس بویائی اثر می کنند و باعث تقویت احساس انرژی و بیداری در ما می شوند. رژا داو (عطرساز)، با این نظر موافق است. او می گوید: " قرن هاست که نت های مرکباتی برای احیای و تزریق زندگی و افزایش انرژی استفاده می شوند. زمانی را مجسم کنید که فردی در واگن قطار پرتقالی را پوست می کند و رایحه خوش آن در فضا می پیچد و فضای راکد و کهنه را از احساس زندگی و انرژی سرشار می سازد!
برای ایجاد حس تازگی و انرژی، عطر ماندارین یا لیمو را انتخاب کنید. اگر به دنبال رایحه ای قوی تر هستید، به دنبال عطری با نت هایی از سدر و یا ادویه جات تند باشید.

 

 

Perfume05

 

 

احساس خستگی


اگر شما با سرعت 100 مایل در ساعت دویده باشید، با استفاده از نت های پایه گرم مانند عنبر شرقی به آرامش خواهید رسید. همچنین چوب صندل به طور سنتی در آروماتراپی به منظور ایجاد حالت آرام و متفکرانه به کار می رود و تنها با یک اسپری از آن، خواب آرامی را تجربه خواهید کرد.
اگر شما یک عطر کلاسیک را ترجیح می دهید، سعی کنید از رایحه های مبتنی بر وانیل استفاده کنید. وانیل ازشناخته شده ترین و لذت بخش ترین رایحه ها است و همیشه شما را پر انرژی نگه می دارد.

 

#عطر #احساس #مود #حس_و_حال #رایحه #بوی_خوش #پاسخ_عاطفی #سیناپس #حافظه #پردازش_احساسات #تالاموس #شور #عشق #هیجان_عشق #رایحه_گل #گل_رز #فنتیل_آمین #بتا_اندروفین #عاشق #بوئیدن #رایحه_گرم #آرامش_بخش #کاکائو #چرم #اغواگر #نت_های_مرکبات #آروماتیک #انرژی #بیداری #افزایش #انرژی #پرتقال #احساس_زندگی #ماندارین #لیمو #سدر #ادویه #احساس_خستگی #نت_های_گرم #عنبر #شرقی #آروماتراپی #آرام #متفکرانه #خواب #آرام #عطر #کلاسیک #وانیل

 

سایت مرجع : www.elle.com

این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر