شخصیت شناسی از روی رفتار

عادت هایی که شخصیت واقعی افراد را برملا می کنند

 

 

Personality00 

 

در دنیای شلوغ و پرهیجان امروز هر لحظه با تجربیات پیش بینی نشده و متفاوتی رو به رو می شویم. در طول روز با افراد متفاوتی برخورد می کنیم که شاید خیلی از آنها را برای بار اول می بینیم و یا شناخت کمی از آنها داریم. در این میان رفتارهای عادی روزمره ما، شخصیت ما را در ذهن دیگران شکل می دهند . در برخورد اول، برداشت ما از شخصیت یکدیگر بیشتر از روی نحوه رفتار و عادات ما است و به مرور زمان به شناخت بهتری از یکدیگر می رسیم.
بسیار خوب، شخصیت شناسی از روی رفتار چیست و چطور می توان از رفتار وعادت ها به شخصیت افراد پی برد؟
در ادامه مطلب به فهرست کاملی از این عادت ها که ویژگی های شخصیتی افراد را نشان می دهد، اشاره خواهیم کرد.

 

 

Personality01

 


1. انتخاب کفش

مطالعات نشان می دهد که می توان از روی نوع کفش به شخصیت افراد پی برد. طی یک تحقیق، از افرادی خواستند که به پرسشنامه ای درباره ویژگی های شخصیتی خود جواب دهند. بعد از پاسخ گویی به پرسشنامه و مقایسه آن با کفش افراد به نتایج زیر دست یافتند:
نیم بوت ها عموما انتخاب افراد پرخاشگرتر بودند. افراد خونسرد دارای کفش هایی که راحت نیستند بودند و کسانی که کفش هایی واکس خورده و یا نو داشتند، افراد مضطرب تر یا سمج تری بودند.

 

 

Personality02

 


2. شیوه راه رفتن

در علم زبان بدن نحوه راه رفتن یکی از نشانه های شخصیتی ما است. افرادی که با سرعت راه می روند و سنگینی بدنشان را به سمت جلو می اندازند، دارای شخصیت بسیار سازنده و منطقی هستند.
اگر شخصی هنگام راه رفتن قفسه سینه خود را جلو و شانه ها را عقب می دهد و سر را به سمت بالا نگه می دارد، دارای شخصیتی شوخ طبع، کاریزماتیک و اجتماعی است و احتمالا تمایل دارد در مرکز توجه باشد.
افرادی که سنگینی بدن را روی پاها می اندازند، به افراد بیشتر از کارها علاقه دارند و بیشتر روی زندگی شخصی شان متمرکز هستند تا شغل تان. همچنین افرادی که موقع راه رفتن به زمین نگاه می کنند، به احتمال زیاد دارای شخصیتی درون گرا و مودب هستند.

 

 

Personality03

 


3. شیوه دست دادن

نحوه ی دست دادن می تواند در برداشت دیگران از ما موثر باشد. در پژوهشی، به افرادی آموزش داده شد که ۸ ویژگی دست دادن افراد را مد نظر داشته باشند: گرفتن دست شخص مقابل به طور کامل، دما و خشکی دست ها، مدت و شدت دست دادن، و تماس چشمی.
نتیجه این پژوهش نشان داد در گروهی از شرکت کنندگان کسانی که محکم تر دست می دادند خودشان را از نظر احساسی برونگرا تر و مثبت تر از بقیه توصیف کردند، اما کسانی که آرام تر دست می دادند خجالتی تر بودند.
برداشت اول داوران با این ویژگی ها تطابق داشت و آن ها هم نظرشان بر این بود کسانی که محکم تر دست دادند اعتماد به نفس بیشتری داشتند و از نظر اجتماعی کمتر مضطرب بودند.

 

 

Personality04

 


4. سبک سلفی گرفتن

میزان ریسک پذیری و پذیرش تجربیات جدید در افراد را می توان به سبک سلفی گرفتن افراد مربوط دانست. طی آزمایشی، محققان از گروهی خواستند که عکس سلفی شان را با این محققان به اشتراک بگذارند و در یک تست شخصیت شناسی شرکت کنند. محققان دریافتند کسانی که زمان سلفی گرفتن لب های خود را غنچه می کنند دارای شخصیت عاطفی ناپایداری هستند.
برخی دیگر سعی می کردند مکان سلفی گرفتن خود را مخفی نگه دارند که این موضوع نشان دهنده شخصیت محتاط این افراد و تلاش برای حفظ حریم خصوصی بود.این افراد اهمیت زیادی به امنیت خود می دهند. همچنین افرادی که شخصیت خوش مشرب و بشاشی داشتند معمولا دوربین را پایین می گرفتند. علاوه بر این کسانی که در عکس هایشان لبخند به لب داشتند و یا آشکارا می خندیدند افرادی بودند که موقعیت ها و تجارب جدید را با روی باز می پذیرفتند.

خواندن این7 نکته برای رسیدن به مثبت اندیشی را از دست ندهید.

 

 

Personality05

 

 

5. عادت های خرید

یکی از راه های شناخت بهتر افراد این است که با آنها به خرید بروید. در آزمایشات متعدد معلوم شد خریداران دو دسته هستند:
یک دسته افرادی هستند که قبل از خرید کردن، تمامی اجناس فروشگاهها را به دقت بررسی می کنند و دسته ی دوم افرادی هستند که سریع انتخاب و خرید می کنند.
افراد دسته اول در آزمون تفکر شناختی نمرات بالاتری کسب کردند. این مسأله ای نشان می دهد این افراد جزئی نگر هستند و همیشه مشغول تحلیل اطلاعات خواهند بود. اما دسته دوم در جزئیات دقیق نمی شوند و اطلاعات کلی را به جزئیات ترجیح می دهند.

 

 

Personality06

 


6. شیوه حمل کیف

اکثر ما در تمام مدت روز و در اکثر مکان ها کیف به همراه خود داریم. کارشناسان زبان بدن معتقدند نحوه حمل کیف که عملی ناآگاهانه است، نکاتی را درباره ی شخصیت ما آشکار می کند.
آویزان کردن دسته کیف از مفصل آرنج نشان دهنده این است که شخص به توجه زیادی نیاز دارد و تأکید بسیاری بر موقعیت اجتماعی دارد.
بستن کیف های کمری به معنی این است که اولویت های شخص، محفاظت و در دسترس بودن است.
انداختن کیف در پشت نشانگر شخصیتی آرام، خونسرد و خوددار است. افرادی که از کوله پشتی استفاده می کنند، افراد مستقل ترو خواهان مراقبت از خود و اطرافیان شان هستند. همچنین کسانی که کیف شان را در دست می گیرند افرادی قاطع، منظم هستند.

آیا می دانید چگونه حال و هوای شما روی زیباییتان تاثیر می گذارد ؟

 

 

Personality07

 

 

7. وقت شناسی

مطالعات نشان دادند وقت شناسی ابزار دقیقی برای شناخت شخصیت افراد است.
در یک پژوهش، افراد شرکت کننده به سوال های ارزشیابی درباره ویژگی های شخصیتی شان پاسخ دادند بعد از انجام آزمایشی مشخص شد، افراد وقت شناس وظیفه شناس و سازگار نیز بودند. اما افرادی که در رسیدن به جایی تأخیر دارند افرادی خونسرد و آسان گیر هستند.

 

 

Personality08

 


8. عادت های عصبی

تیک های عصبی مانند جویدن ناخن، کشیدن موها یا کندن پوست دست، این موضوع را نشان می دهند که شما فرد کمال گرایی هستید. بسیاری عادت ناخن جویدن را یک عادت عصبی ناشی از تشویش های درونی می بینند اما عامل دیگر بوجود آورنده تیک عصبی، کمال گرایی فرد می باشد. شواهد بسیاری نشان می دهند کسانی که به طور مرتب ناخن های خود را می جوند، موهایشان را می کشند یا سعی دارند پوست دست خود را بکنند غالبا انسان های کمال گرایی هستند. در واقع این رفتارها به آن ها کمک می کند که عدم رضایت و یا انزجار از چیزی که می بینند یا می شنوند را کاهش دهند.

 

 

#شخصیت_شناسی #شخصیت #زبان_بدن #کاریزما #کاریزماتیک #درون_گرا #برون_گرا #شخصیت_عاطفی #رفتار #حرکات #عادت #شناخت #کاراکتر #ویژگی_شخصیتی #تیپهای_شخصیتی #انتخاب_کفش #پرخاشگر #خونسرد #مضطرب #سمج #منطقی #دست_دادن #خجالتی #اعتماد_به_نفس #سلفی #محتاط #حریم_خصوصی #خوش_مشرب #بشاش #لبخند #عادت_های_خرید #نحوه  #موقعیت_اجتماعی #اولویت_های_شخصی #دسترس_بودن #آرام #خونسرد #خوددار #مستقل# قاطع #منظم #وقت_شناسی #وظیفه_شناس #آسان_گیر #عادت_های_عصبی #تیک_عصبی #کمال_گرایی #تشویش_درونی #رضایت

 

این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر