فواید اجتماعی بودن و تاثیرات آن بر سلامتی

6 فایده اجتماعی بودن

 

 

Being Social 00

 


برخی از ما ممکن است طرفدار دورهمی های صمیمی و کوچک دوستانه باشیم و برخی دیگر طرفدار مهمانی های پرهیاهو و شلوغ. به هر حال اکثرمان از وقت گذراندن با دوستانمان لذت می بریم.
همه ی ما می دانیم که اجتماعی بودن و ارتباط با دیگر افراد می تواند لذت بخش باشد، ولی نکته ی مهمی که شاید کسی به آن توجهی نمی کند این است که ارتباط با افراد دیگر و داشتن فعالیت های اجتماعی، نقش مهمی در سلامتی ما ایفا می کند.
داشتن یک شبکه اجتماعی محکم به طور فیزیکی و ذهنی بر روی ما تاثیر می گذارد و اغلب به عنوان رمز داشتن یک زندگی سالم و طولانی، معرفی می شود.
دفعه بعد از این که به ملاقات دوست خود رفتید و برنامه ورزشی تان را کنسل کردید، احساس گناه نکنید. در این مطلب شش فایده اجتماعی بودن و معاشرت در اجتماع را به شما خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید.

 

 

Being Social 01

 


1. کمتراحتمال دارد سرما بخورید

طبق مطالعات انجام شده، افرادی که بسیار اجتماعی هستند، کمتر احتمال دارد سرما بخورند. تحقیقات نشان داده که افراد برونگرا، دارای بالاترین سطح عملکرد سیستم ایمنی هستند.

 

بیشتر بدانیم: عادت هایی که شخصیت واقعی افراد را برملا می کنند

 

 

Being Social 02

 


2. با افسردگی مبارزه خواهید کرد

زمانی که شما احساس افسردگی می کنید، مطمئنا آخرین چیزی که دوست دارید انجام دهید این است که بیرون بروید و روابط اجتماعی داشته باشید، اما تحقیقات نشان می دهد که ارتباط با دیگران به بهبود احساستان و مبارزه با افسردگی کمک می کند.
تعامل و ارتباط رو در رو بسیار بیشتر از ایمیل و یا تلفن زدن در سلامت روح و ذهن شما موثر خواهد بود.

 

 

Being Social 03

 


3. خواب بهتری خواهید داشت

آیا شب ها به سختی به خواب می روید؟ ممکن است که تنهایی شما باعث این بی خوابی ها شود. تحقیقات دانشگاه شیکاگو حاکی از آن است که افرادی که از نظر اجتماعی تنهاترند، از ناآرامی و اختلالات شبانه بیشتری برخوردار هستند، حتی اگر از احساس تنهایی خود آگاه نباشند. هر چه افراد دارای ارتباطات اجتماعی بیشتر و بهتری باشند، خواب آنها نیز آرام تر و با کیفیت بیشتری خواهد بود.

 

بیشتر بدانیم: روش های رسیدن به ذهن آگاهی و رهایی از استرس

 

 

Being Social 04

 


4. بازدهی تان بیشتر خواهد شد

مطالعه ای از موسسه تکنولوژی ماساچوست نشان داد، داشتن زمانی بین کار، برای استراحت و وقت گذراندن با دوستان، موجب می شود تا افراد خوشحال تر باشند و کارایی و بازدهی شان بالا برود.

 

 

Being Social 05

 


5. حافظه تان قوی تر می شود

با توجه به تحقیقات مجله آمریکایی سلامت عمومی، داشتن فعالیت های اجتماعی باعث به عقب افتادن از دست رفتن حافظه می شود. پیوندهای اجتماعی قوی می توانند سلامت مغز ما را حفظ کنند، زیرا تعاملات اجتماعی می توانند به ما کمک کنند تا به طور ذهنی درگیر شویم.

 

 

Being Social 06

 


6. بیشتر عمر خواهید کرد

اگر می خواهید زندگی طولانی و سالمی داشته باشید، خودتان را با دوستان خوب احاطه کنید. مطالعه ای از دانشگاه برینگهم یانگ نشان داد که افرادی که روابط اجتماعی دارند، ۵۰ درصد بیشتر از مردمی که از نظر اجتماعی منزوی شده اند، زندگی می کنند.

 

 

 

 سایت مرجع : www.simplemost.com
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر