مدیتیشن همراه با آروماتراپی (رایحه درمانی)

مراقبه و رایحه درمانی

 

 

Meditation Aromatherapy 00

 


تکنیک های مختلفی برای مدیتیشن وجود دارد. مدیتیشن، فرصتی را برای آرام کردن ذهن و استراحت بدن فراهم می کند، بنابراین مدیتیشن مزایای زیادی برای سلامتی و کاهش استرس دارد.
تکنیک مدیتیشن همراه با آروماتراپی، ترکیبی از فوائد رایحه درمانی و مدیتیشن تمرکز را فراهم می کند. این نوع مدیتیشن راهی آسان برای افراد مبتدی و همچنین تمرینی چالش برانگیز است. با انجام این مدیتیشن به طور مرتب، استرس شما کاهش پیدا می کند و در برابر استرس های احتمالی در آینده انعطاف پذیری بیشتری پیدا خواهید کرد.

 

بیشتر بدانیم: مدیتیشن و فوائد جادویی آن بر جسم و روان

 

 

Meditation Aromatherapy 01

 


1. در موقعیت راحتی قرار بگیرید و چند عود با رایحه دلخواهتان در اطراف روشن کنید.
2. بر حرکت و پیچ و تاب دود عود، هنگام بالا رفتن نگاه و تمرکز کنید. اجازه دهید در پیچ و تاب دود غوطه ور شوید.
3. اگر افکار دیگری به ذهن تان خطور کرد، به آرامی توجه خود را به رد دود برگردانید. در لحظه باشید و از این نمایش ساده و مجلل لذت ببرید.

 

 

Meditation Aromatherapy 02

 


4. تا جایی که قدرت تمرکز و زمان شما اجازه می دهد، به این کار ادامه دهید. ممکن است بخواهید در ابتدا تنها پنج تا ده دقیقه در هفته برای مدیتیشن وقت صرف کنید. زمانی که توانایی تمرکز و حضور در لحظه در شما بیشتر شد، جلسات تان را طولانی و بیشتر کنید.

 

 

Meditation Aromatherapy 03

 


چند نکته:

- عود لوندر (اسطوخودوس) رایحه ای آرام بخش دارد و پیشنهاد ما برای این مدیتیشن عود لوندر است.
- ایده اصلی این مدیتیشن بودن در لحظه است، اما در طول مدیتیشن ممکن است افکار مختلف به سراغتان بیاید. زمانی که این اتفاق می افتد، به جای انتقاد از خود برای از دست دادن تمرکز، به خودتان تبریک بگویید که متوجه این افکار شده اید، و دوباره تمرکز خود را به زمان حال هدایت کنید.

 

بیشتر بدانیم: روش های رسیدن به ذهن آگاهی و رهایی از استرس

 

 

Meditation Aromatherapy 05

 


- بسیاری از کارشناسان آروماتراپی، لوندر(به دلیل آرامبخش بودن)، مریم گلی ( به دلیل خواص پاکسازی آن) و نعنا ( برای تمرکز ذهنی) را پیشنهاد می کنند. اما محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید از هر نوع عود که دلخواهتان است، استفاده کنید.
- مراقب باشید که دود را تنفس نکنید و عود را در فاصله مناسبی از خود قرار دهید. بهتر است در اتاقی این مدیتیشن را انجام دهید که دارای تهویه مناسب باشد. به هیچ وجه نباید دود را مستقیما استنشاق کنید.

 

 

Meditation Aromatherapy 06

 


- اگر شما با سوزاندن عود (به خاطر مشکلات تنفسی و یا به هر دلیل دیگر) دچار مشکل می شوید، نوع متفاوتی از مدیتیشن را امتحان کنید.

 

بیشتر بدانیم: با قدرت ذهن جوان بمانیم

 

 

منبع : www.verywellmind.com
این مطلب توسط تیم تخصصی اکسیر ترجمه و گردآوری شده است و تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به مجله اکسیر میباشد.
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ( www.eksir.net ) و درج لینک مطالب غیرقانونی بوده و مورد پیگرد قرار میگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

ویدیو اکسیر